Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga niemiecka: Wygrana Nezhoppersu KW

Liga niemiecka: Wygrana Nezhoppersu KW

Niemcy

Kolejną w tym sezonie wygraną odnieśli siatkarze Netzhoppersu KW. Tym razem podopieczni Mirko Culica pokonali bardzo groźny klub z Düren. Mecz trwał ponad dwie godziny, a najlepszy zawodnik spotkania - Mattchias Böhme (Netzhoppers) zdobył 32 punkty.

O wygranej musiał zadecydować tie-break, który wygrali gospodarze. Jedyny Polski siatkarz występujący na niemieckich parkietach – Artur Augustyn , w tym meczu nie zagrał.

Pierwszy set meczu rozpoczyna się od bardzo dobrej gry siatkarzy Evivo. Świetnie gra rozgrywający tej drużyny – Wiederschein , który bardzo dobrze rozdzielał piłki do swoich kolegów. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili goście (8:5). Chwilę później gra się wyrównała. Coraz lepiej grał Böhme , który początku meczu nie zaliczy do udanych. Lepsza gra gospodarzy spowodowała, że w tym secie padł pierwszy remis (17:17). Jednak trzy kolejne akcje należały do klubu Artura Augustyna. Kapitalne trzy bloki punktowe Verschurena sprawiły, że goście wyszli na trzypunktowe prowadzenie (20:17). Podopieczni Svena Antona utrzymali bezpieczną przewagę do końca wygrywając (25:20).

Druga partia rozpoczyna się od równej gry z obu stron. Minimalne prowadzenia Netzhoppersu (8:7) i (16:15) sprawiły, że o wygranej w tej partii decydowała końcówka. Przy stanie (20:19) dla gospodarzy kapitalnym pojedynczym blokiem popisuję się Nikola Matijasevic . Chwilę później dwa złe przyjęcia zagrywki Mayera spowodowały, że było już (23:20) dla podopiecznych Mirko Culica . Ambitni siatkarze z Düren jeszcze zdobyli trzy punkty, ale przegrali tego seta. Tą partię bardzo dobrym atakiem zakończył Mattchias Böhme (25:23).

Trzecia odsłona to dominacja gości. Już początek zapowiadał się na bardzo szybką wygraną w tym secie klubu Evivo. Coraz częściej w ataku mylił się lider zespołu gospodarzy – Böhme, a punktowe bloki Verschurena spowodowały, że na prowadzenie w meczu (2:1) wyszli zawodnicy Svena Antona. Set zakończył się wynikiem (25:20).

Czwarty set to pokaz gry gospodarzy. Mimo, że początek seta nie należał do udanych w wykonaniu Netzhoppersu KW. Pierwszą wyraźną przewagę w tej partii uzyskali goście (9:6). Po krótkiej przerwie technicznej spotkanie miało zupełnie inny przebieg. Znacznie lepiej w polu serwisowym spisywali się siatkarze gospodarzy. W tym fragmencie gry kapitalnie grał Manuel Rike , który zdobył trzy punkty z ataku. Dzięki bardzo dobrej grze w ofensywie i obronie podopieczni Mirko Culica wygrali czwartego seta (25:16) doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Set prawdy rozpoczął się od minimalnego prowadzenia Evivo (2:1). Mimo tego prowadzenia chwilę później na tablicy wyników było już (5:2) dla gospodarzy. Z czasem gra przyjezdnych stawała się coraz bardziej słabsza. Głównie dzięki słabej postawie swojego lidera – Christiana Dünnesa klub z Düren przegrał piątą partię (15:8) i cały mecz 3:2.

Netzhoppersu KW – eviso Düren 3:2
(20:25, 25:23, 20:25, 25:16, 15:8)

Netzhoppersu KW: Eichbaum (11 pkt.), Kinder (8), Matijasevic (10), Böhme (32), Karl (4), Rieke (3), Prüsener (L) oraz Rost, Krause (3), Heinecke.
Evivo Düren: Isaak (9 pkt.), Verschuren (9), Mayer (11), Dünnes (18), Wiederschein (7), Umlauft (14), Kohl (L) oraz Kühner, Kracht.