Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bydgoszcz liderem w męskiej i kobiecej elicie

Bydgoszcz liderem w męskiej i kobiecej elicie

fot. archiwum

Po 3:1 wygrały Delecta z Jadarem i GCB Centrostal ze Stalą Mielec. Jest to pierwszy taki przypadek w historii bydgoskiej siatkówki, żeby obydwa zespoły liderowały równocześnie w swoich ligach - Delecta w PlusLidze, natomiast ekipa GCB Centrostalu w PlusLidze Kobiet.

Dziewczyny, prowadzone przez Piotra Makowskiego, wygrały pierwsze trzy mecze sezonu i mając na koncie komplet punktów wyprzedzają mistrzynie Polski z ostatnich dwóch lat – Muszyniankę.

W sobotę bydgoszczanki pokonały w „Łuczniczce" Stal Mielec 3:1 (22:25, 25:17, 25:23, 25:23). MVP meczu została wybrana Kinga Zielińska. Dodatkowe emocje w I secie i przedłużona rywalizacja wynikła niejako na własne życzenie pałacanek. – To tylko nasza wina – wyjaśnia Ewa Kowalkowska, kapitan GCB Centrostal. – Nie zagrałyśmy tego, co ćwiczymy na treningach. Było za dużo błędów z naszej strony.

Siatkarze mają już za sobą pięć kolejek sezonu, choć nie wszyscy tyle samo spotkań, a to za sprawą wyjazdu mistrzów Polski z Bełchatowa na Klubowe MŚ w Katarze i przełożonych dwóch spotkań ligowych z udziałem Skry.Abstrahując jednak od chwilowej „nieobecności" w lidze bełchatowian, pozycja bydgoskich siatkarzy w tabeli to przede wszystkim ich zasługa. W sobotę Delecta wygrała z Jadarem 3:1 (16:25, 25:23, 27:25, 25:22) i było to już czwarte zwycięstwo na wyjeździe. Jak widać, przebieg setów spotkania w Radomiu przypominał do złudzenia mecz siatkarek w Bydgoszczy.

MVP meczu wybrany został Grzegorz Szymański. On też ocenia spotkanie z Jadarem: – Łatwo nie było, w końcówkach setów pomogło doświadczenie starszych zawodników. Ale na sukces zapracował cały zespół, także zmiennicy.

Teraz w rozgrywkach Plusligi nastąpi 3-tygodniowa przerwa (wyjazd reprezentacji do Japonii na Turniej Wielkich Mistrzów). Zawodnicy Delecty dostali cztery dni wolnego. Przed następnym meczem – 28 listopada w „Łuczniczce" ze Skrą Bełchatów – bydgoscy siatkarze zagrają towarzysko z Wieluniem (14.11. w Koronowie) i dwumecz w Olsztynie (20-21 listopada).

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved