Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek: Ciągle jest co poprawiać

Bartosz Kurek: Ciągle jest co poprawiać

fot. archiwum

Podczas trwania Klubowych Mistrzostw Świata wzbudzał największe zainteresowanie dziennikarzy, trenerów, prezesów klubów, a także... bogatych szejków. Bartosz Kurek ma zaledwie 21 lat i nikt już dziś nie ma cienia wątpliwości, że jest wschodzącą gwiazdą siatkówki.

Ile lat ma ten wysoki młodzian z numerem siódmym? – pytali bajecznie bogaci szejkowie z Kataru. Okazało się, że z miejsca widzieliby Bartka w miejscowej drużynie. Kurek jednak przyjmuje to wszystko na wesoło. – W lidze katarskiej to można grać na siatkarskiej emeryturze – śmieje się Polak.

Najpierw mistrzostwo Europy, teraz klubowe wicemistrzostwo świata. Z turnieju na turniej pan dojrzewa, gra coraz lepiej…

Nie zastanawiam się nad tym, koncentruję się na grze i zwycięstwach zespołu. Nie zależy mi specjalnie na zdobywaniu nagród indywidualnych. Pewnie, że są miłe, ale nie najważniejsze.Czuje pan coraz większą pewność w swojej grze?

Nigdy z tym nie miałem problemu, wiedziałem, że muszę pracować, żeby grać coraz lepiej. Ale ciągle jest co poprawiać. Grunt to nie spocząć na laurach, tylko podnosić umiejętności.

Ostatnie miesiące to pasmo sukcesów Bartosza Kurka…

Nie powiem, że się tego spodziewałem, ale jeśli mam być dobrym zawodnikiem, to musiało przyjść. Teraz dają efekt lata treningów i pracy. Nie rozmyślam jednak o tym za dużo, bo to już byłby narcyzm.

Rozmawiała Katarzyna Gotowiec
Więcej w serwisie se.pl

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved