Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Ryszard Bosek: To wielki sukces Skry

Ryszard Bosek: To wielki sukces Skry

fot. archiwum

- Wicemistrzostwo świata to wielki sukces Skry Bełchatów, bo właściwie przegraliśmy tylko z mistrzem Europy i pewnie spotkamy się z nim w finale Ligi Mistrzów. Będziemy mieli szansę zrewanżować się - powiedział o meczu Skry z Trentino Ryszard Bosek.

Na pewno zabrakło bloku, a co za tym idzie, zagrywki. Nie potrafiliśmy sobie dać rady z blokiem, może nie z takim blokiem punktowym, ale z wyblokiem piłki. Bełchatów był chyba za mało nastawiony, żeby nie blokować, ale podbić blokiem piłkę, żeby można było normalnie rozegrać. Właściwie, bloków, po których można było rozegrać piłkę, nie było. Czyli szukało się bezpośrednich punktów na bloku, nie pamiętając o tym, że Włosi są mistrzami świata w takim graniu – powiedział Ryszard Bosek w rozmowie z Wirtualną Polską.

Uważam, że to dla Skry wielki sukces, bo trzeba pamiętać, że u nas zabrakło trzech podstawowych zawodników. Mariusz Wlazły może nawet trochę za długo był próbowany, bo ogrywać zawodnika w finale o mistrzostwo świata to duża odwaga (…) – zakończył mistrz świata 1974 roku.

Wysłuchał i opracował Artur MazurWięcej w serwisie wp.pl

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved