Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę

Paweł Rusek: Pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę

fot. archiwum

Po niespodziewanych środowych kłopotach w pojedynku z beniaminkiem z Wielunia, ekipa Jastrzębskiego Węgla sprawnie uporała się z teoretycznie trudniejszym rywalem, Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Z wygranej zadowolony był Paweł Rusek.

Za siatkarzami JW już sześć pojedynków, z czego dwa z nich przegrane, cztery zwycięskie. Jak na razie patent na Jastrzębian odnalazła w tym sezonie jedynie Skra Bełchatów i Resovia Rzeszów. Sobotni mecz z Kędzierzynem był już drugiem rozegranym w tym tygodniu spotkaniem na Szerokiej. W pierwszym z nich, z Pamapolem Siatkarzem Wieluń, mimo końcowego sukcesu, Jastrzębianie spisywali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. – To prawda, zawaliliśmy z Wieluniem te dwa pierwsze sety, dopiero później zaczęliśmy grać swoje. – przyznaje bez ogródek Paweł RusekNa pewno cieszy, że wygraliśmy jednak tamten mecz, a powody do radości są tym większe, że dołożyliśmy do tego jeszcze zwycięstwo z Kędzierzynem, który jest naprawdę świetną drużyną i mierzy bardzo wysoko w tym sezonie.

W pojedynku Węgla z Zaksą, mimo nadziei na dłuższą znacznie walkę przybyłych na Szeroką kibiców z Kędzierzyna, do wyrównanych partii zaliczyć można tylko pierwszą z nich. – W tym meczu pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę. Przede wszystkim odrzuciliśmy rywali od siatki i przyznam, że bardzo ułatwiło nam to pracę. Zwycięstwo to cieszy dodatkowo, że udało nam się przegonić Zaksę jednym punkcikiem w tabeli. – dodaje libero Jastrzębia. Dzięki zwycięstwu nad Kędzierzynem siatkarze Roberto Santilliego z jedenastoma punktami zasiedli właśnie na trzeciej lokacie w tabeli, której lideruje obecnie Delecta.

* Autorem tekstu jest Sylwia Kuś (przegladligowy.com)
* więcej na przegladligowy.comźródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved