Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Marcin Możdżonek: Włosi byli w tym dniu lepsi

Marcin Możdżonek: Włosi byli w tym dniu lepsi

fot. archiwum

- Pokonaliśmy rywali z Kataru, Brazylii, Rosji, szkoda, na Trentino czegoś zabrakło. Nie byliśmy tym samym zespołem, który wygrywał dzień wcześniej z Kazaniem. Mam jednak nadzieję, że wstydu nie przynieśliśmy - skomentował występ Skry w KMŚ Marcin Możdżonek.

Skra trafiła na świetnie dysponowanych rywali, którzy potwierdzili dominację na arenie klubowej. Kilka miesięcy temu zostali zwycięzcami Ligi Mistrzów, a teraz zdobyli tytuł mistrza świata. Tylko w pierwszym secie nawiązali walkę. Potem siła przeciwników okazała się nie do przeskoczenia.

Przed turniejem mówiło się, że to Włosi są faworytami – przyznał Możdżonek . – W finale wyszedł ich większy potencjał.

Grę Skry znowu "ciągnął" Kurek, który już w sobotnim wygranym 3:1 półfinale z Zenitem Kazań robił na parkiecie niemal wszystko. W finale momentami wyraźnie nie miał już sił, choć znowu był bardzo skuteczny (23 pkt).Jesteśmy mocni, dopóki starcza sił Bartkowi, bo ta nowa formuła gry [pierwszy atak po odbiorze zagrywki tylko z drugiej linii – red.] jest na tyle idiotyczna, że jeżeli jemu nie będzie szło, my nic nie będziemy mogli zrobić – przyznaje Możdżonek. – W finale Stephane Antiga nie mógł do końca nam pomóc, nie czuł się dobrze i musiał zejść z parkietu. Szkoda, że tak to się skończyło, Włosi byli w tym dniu lepsi.

Autorką tekstu jest Katarzyna Gotowiec, Super Express

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved