Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kolejny mecz przełożony ze względu na epidemię A/H1N1

Kolejny mecz przełożony ze względu na epidemię A/H1N1

fot. archiwum

W poprzedniej kolejce swojego meczu nie rozegrała ekipa Marcela Gromadowskiego, Paris Volley. Przyczyną była panująca w Paryżu grypa wywoływana przez wirus A/H1N1. W tej kolejce z tego samego powodu przełożono kolejny mecz: Montpellier - Nice.

Mecz pomiędzy Montpellier i Nice rozegrany miał być w ubiegły weekend. Dzień przed planowany meczem, klub Nice VB wystosował do LNV wniosek, o przełożenie meczu. Powodem był fakt, iż aż trzech zawodników zachorowało na grypę. Badania przeprowadzone przez lekarzy z Komisji LNV potwierdziły, iż zawodnicy zarazili się wirusem A/H1N1 i zalecili przełożenie meczu. Termin spotkania nie jest jeszcze znany.

Zawodnicy drużyny Nice VB borykają się z problemami zdrowotnymi już od tygodnia. Przed meczem poprzedniej kolejki na grypę zachorowało dwóch zawodników. Działaczom nie udało się jednak przełożyć tamtego meczu, gdyż wniosek należy wystosować najpóźniej 24 godziny przed rozpoczęciem meczu. Przedstawiciele Nice zrobili to jednak później i władze związku nie wyraziły zgody na rozegranie spotkania w innym terminie.

Nie jest to pierwszy przypadek w francuskiej lidze, kiedy termin spotkania został przełożony ze względu na panujący wirus grypy. W zeszłym tygodniu odwołana została konfrontacja Paris Volley – Saint-Quentin, z powodu bardzo dużej liczby zachorowań na grypę w Paryżu i okolicach. Mecz pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrany 14 listopada.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved