Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Wygrana Krispolu

II liga mężczyzn: Wygrana Krispolu

ligi polskie - II liga

Kolejną wygraną w tym sezonie odnieśli podopieczni Krzysztofa Wójcika. Tym razem Krispol Września na własnym parkiecie pokonał Czarnych Pruszcz Gdański 3:0. Dzięki tej wygranej siatkarze z Wrześni awansowali na siódme miejsce w tabeli.

Inny rezultat z ostatnim w drugoligowej tabeli rywalem, byłby dla wielkopolan bardzo przykrą niespodzianką. – Musieliśmy wygrać za trzy punkty i najlepiej bez straty seta, które później też mogą mieć znaczenie. Dlatego na początku był lekki stres – komentował trener gospodarzy. – Ale na szczeście spotkanie toczyło się pod naszą całkowitą kontrolą – dodał Wójcik. Jego podopieczni nieźle radzili sobie z odbiorem zagrywki przeciwnika, dzięki czemu mieli większe szanse na skuteczne ataki.

Opiekun Krispolu narzekał jedynie na brak koncentracji swoich zawodników. – Odskakujemy rywalowi na kilka punktów, a za moment je seryjnie tracimy – martwił się szkoleniowiec drużyny z Wrześni. Tak było między innymi w pierwszym (od 18:9 do 21:17) i drugim (od 12:7 do 16:16) secie. Ten mankament trzeba jak najszybciej wyeliminować, bowiem za tydzień drużynę Wójcika czeka bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z Cuprum Lubin. – Dla nas to prawdziwy mecz za sześć punktów. Ale najważniejsze, że w zespole jest dobra atmosfera. Chłopacy mi ufają. Poza tym tutaj jest dla kogo grać, znów hala była pełna – dodaje z optymizmem szkoleniowiec Krispolu.

Krispol Września – Czarni Pruszcz Gdański 3:0
(25:21, 25:19, 25:22)

Krispol: Marcin Iglewski, Wojnowski, Kotecki, Józefczak, Grępka, Więcek, Mateusz Iglewski (libero) oraz Kempiński, Najdek, Lesiak