Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Kolejna wygrana Ósemki Siedlce

II liga mężczyzn: Kolejna wygrana Ósemki Siedlce

x - [stare] Ósemka Siedlce

W sobotę na siedleckim parkiecie zmierzyły się ze sobą Ósemka z SKF Legią Warszawa. 8. kolejka II ligi i tym razem okazała się szczęśliwa dla podopiecznych Macieja Nowaka. Mimo gorącego dopingu warszawskich kibiców, goście nie podołali wyzwaniu i przegrali 0:3.

W pierwszym secie inicjatywę od razu przejęła drużyna gości. Zdobyła trzy punkty po błędach siedleckich siatkarzy, a później doprowadziła do stanu 6:2. Jednak warszawiacy jakby przysnęli i zaczęli się mylić. Zanim się spostrzegli był już remis (8:8). Dalej, po ataku ze środka i asa serwisowego Milewskiego, Ósemka wyszła na prowadzenie. Później drużyny szły łeb w łeb, aż do stanu 19:17 dla gospodarzy. Z lewego skrzydła zaatakował Kuczko, a później z prawego ataku Hachuła. Przy stanie 23:19 kolejnego asa serwisowego swojej drużynie zafundował Milewski. Seta zakończył szczelny blok Kuczka i Jesienia (25:19).

Drugi set zaczął się od ataku Ósemki ze środka. Drużyny walczyły równo, zdobywając punkt za punkt. Przy stanie 7:9 dla gości o czas prosił trener Nowak. Po powrocie na boisko Kuczko zdobył punkt, obijając ręce warszawskich blokujących. Gdy na tablicy widniał wynik 16:16, skutecznym atakiem z 6 strefy popisał się Mogentale. Goście odskoczyli na dwa oczka i kolejnego czasu ponownie żądał trener siedlczan. Ósemka szybko dogoniła rywali, co więcej zaczęła ich wyprzedzać. Końcówka drugiego seta była niezwykle zacięta. Dopiero po ciosie Hachuły z lewego skrzydła i ataku siedleckiego rozgrywającego po bloku Ósemka wygrała kolejną turę 28:26.

W trzeciej odsłonie meczu ewidentną inicjatywę przejęła Ósemka. Po silnych atakach ze skrzydeł, wyszła na prowadzenie (6:3). Przy takim stanie, o czas dla swojej drużyny prosił trener Wojciech Szczucki. Przerwa nic nie pomogła gościom. Wręcz przeciwnie, Ósemka doprowadziła do pięciopunktowej przewagi. W genialnym stylu piłkę zablokował Łęgowski oraz ze środka zaatakował Krzaczek. Na kolejny czas zawodnicy zeszli z boiska na żądanie Ósemki (11:7). Po nim z lewego ataku punkt zdobył Kuczko. Dalej, asem serwisowym popisał się zawodnik Legii – Grobelny. Przy stanie 18:11 nastąpiła długa wymiana, którą zakończył Łęgowski, plasując piłkę po bloku. Ósemce nie udało się skończyć pierwszego match ball’a (24:18). Dopiero, gdy na tablicy widniał wynik 24:22, seta zamknął Jesień w swoim stylu, atakując ze środka.

Po sobotnim spotkaniu Ósemka Siedlce umocniła się na najwyższej pozycji w tabeli, gromadząc 19 punktów. Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane, jednak w ostatnim Legia wyglądała na zrezygnowaną i niezdolną do walki, a widoczną przewagę osiągnęli siedlczanie. W całym meczu Ósemka grała aktywnie i skutecznie środkiem. Jednak w obu drużynach zawodziło przyjęcie. Rewelacyjnie spisali się siedleccy i warszawscy kibice, dzielnie dopingując swoim drużynom. Już w przyszłą sobotę, tj. 14 listopada siedlczanie pojadą do Radomia by zmierzyć się z Czarnymi i tym samym zakończą I rundę zasadniczą.

Ósemka Siedlce – SKF Legia Warszawa 3:0
(25:19, 28:66, 25:22)

Składy drużyn:
Ósemka Siedlce: Krzaczek, Milewski, Jesień, Łęgowski, Kuczko, Hachuła, Kołodziej (libero) oraz Małek
SKF Legia Warszawa: Grobelny, Karpiński, Kasprzyk, Mogentale, Lipowski, Tomaszkiewicz, Olenderek (libero) oraz Godlewski, Raba i Chmielewski