Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Sokół nadal bez zwycięstwa na własnym parkiecie

I liga: Sokół nadal bez zwycięstwa na własnym parkiecie

ligi polskie - I liga

Drugi raz w tym sezonie chorzowskie zawodniczki po emocjonującej walce przegrały w pięciu setach na własnym parkiecie. Tym razem przeszkodą nie do przejścia był lider I-ligowej tabeli zespół Chemika Police.

Chorzowianki mecz rozpoczęły bardzo dobrze – urozmaicone rozegranie w połączeniu z mocnym i dobrym atakiem dały im kilkupunktowe prowadzenie w pierwszym secie (13:9). Niestety dla gospodyń w tym momencie na zagrywkę w zespole Chemika weszła Soter i opuściła ją dopiero przy stanie 15:13 dla zespołu gości. Rozbite chorzowianki juz do końca seta jedynie pojedyńczymi punktami przeciwstawiały dobrą grę policzanek – który zakończył się wysokim ich zwycięstwem 25:28.

W drugim secie głównie dzięki dobrym blokom – 8 skutecznych w tej partii, to chorzowianki uzyskały prowadzenie w secie. Na skrzydłach „szalały" głównie Szczygioł i Furtak. Efektem czego był wygrany set przez Sokół 25:17.

Trzeciej odsłonie kibice mogli obserwować wyrównaną walkę punkt za punkt, aż do stanu 13:12 dla gości. Więcej spokoju w grze było jednak po stronie policzanek, które dzięki błędom w obronie przeciwniczek, odskoczyły na trzy punkty przewagi, utrzymując je  do końca seta (25:22)

Czwarta partia dostarczyła najwięcej emocji – z minimalna przewagą gospodyń. Przy stanie 18:16, dwie kontrowersyjne decyzje sędziów sprawiły, iż w szeregi  chorzowianek wdał się niepokój. W końcówce przyjezdne odrobiły straty (22:24 do 24:25) i miały trzy piłki meczowe. Nie wykorzystały jednak ani jednej, dzięki czemu było wiadomo, że przynajmniej jeden punkt zostanie w Chorzowie.

W ostatniej odsłonie, dzięki świetnej grze w obronie i atakom skrzydłowych, policzanki powolutku uzyskiwały prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkanie – wygrywając 3:2.

W chorzowskim zespole zawiodła głównie gra blokiem oraz organizacja gry w obronie – gdzie „wpadało" praktycznie wszystko. Szwankowała również gra z kontry – skuteczność około 25 %.

Na pocieszenie chorzowianki rozegrały zdecydowanie lepszy mecz niż wcześniejszy z zespołem Jedynki Aleksandrów Łódzki – co ewidentnie pokazuje, że zespół powolutku idzie do przodu – niestety dzisiaj na zespół Chemika to po prostu było za mało.

Sokół Chorzów – Chemik Police 2:3
(18:25, 25:17, 22:25, 28:26, 11:15)

Składy drużyn:
Sokół Chorzów: Kaczmarek, Fedorów, Szczygioł, Wysocka, Malinowska, Furtak, Zapaśnik (libero) oraz Lisiecka, Szymon.
Chemik Police: Ciesielska, Bury, Soter, Matusz, Raczyńska, Kwiatkowska, Kuchczyńska (libero) oraz Pomykacz.