Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kosok: Musimy poprawić wiele elementów

Grzegorz Kosok: Musimy poprawić wiele elementów

Jadar Radom

Siatkarze Jadaru nie tak wyobrażali sobie pierwszą część sezonu zasadniczego. Na listopadową przerwę udadzą się z trzema punktami na koncie. Grzegorz Kosok podkreślił, że walka o punkty będzie możliwa tylko w przypadku poprawy gry zespołu.

Michał Podlewski: Przegrać z liderem to podobno nie wstyd. Ekipa Jadaru miała jednak inne plany na konfrontację z Delektą Bydgoszcz niż porażka za trzy punkty?

Grzegorz Kosok, środkowy Jadaru: Zgadza się, planowaliśmy zdobyć w tym meczu komplet punktów. I tak naprawdę, to powinno być 3:0 dla nas. Gdybyśmy w końcówkach wykończyli proste piłki, nastroje w naszym zespole byłyby odmienne o 180 stopni.

Czy można w takich przypadkach mówić o braku szczęścia? Ostatnio w środowisku siatkarskim właśnie ta kwestia poruszana jest najczęściej.

I jeżeli chodzi o nasz przypadek, to właśnie szczęście, a raczej jego brak byłby jednym z najważniejszych czynników naszych porażek. Tak naprawdę do wygranych więcej niż jednej partii w sobotnim meczu, zabrakło nam jednego, może dwóch punktów. W tej chwili mogę jedynie powiedzieć – "trudno, co się stało, to się nie odstanie".

A może po prostu wciąż górę bierze doświadczenie rywali. W konfrontacji z Delektą zwłaszcza Grzegorz Szymański brylował na siatce w decydujących momentach.

Możliwe, chociaż uważam, że po prostu popełniliśmy zbyt wiele błędów. To był dość twardy mecz i skoro nie udało się nam wygrać, powinniśmy zdobyć chociaż jeden punkt. Na pewno łatwiej by się nam pracowało w przerwie między rozgrywkami. A tak, musimy zdobyć jak najwięcej punktów w drugiej odsłonie sezonu.

No właśnie, chyba nie spodziewaliście się, że przed listopadową przerwą będziecie mieli na swoim koncie tylko trzy "oczka"?

Oczywiście, że nie. Najbardziej żałujemy konfrontacji z Olsztynem. Jechaliśmy tam po trzy punkty, a nie zdobyliśmy żadnego.

Reasumując, w którym elemencie gry siatkarzy Jadaru czeka najwięcej pracy, żeby skutecznie mogli walczyć o punkty w PlusLidze?