Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gromadowski ponownie najlepszy

Gromadowski ponownie najlepszy

Francja

Marcel Gromadowski wyrasta w tym sezonie na filar obrońców tytułu, Paris Volley. Polski atakujący po raz kolejny zaprezentował się ze znakomitej strony, walnie przyczyniając się do pokonania ostatniej ekipy rozgrywek, Avignon.

Zawodnicy Avignon nie mogą zaliczyć obecnego sezonu do udanego, bowiem nie zdobyli jeszcze w nim ani jednego punktu. W zupełnie innej sytuacji jest drużyna Paris Volley, która kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Dlatego też zespół Marcela Gromadowskiego był zdecydowanym faworytem spotkania i… nie zawiódł.

Po dość wyrównanym pierwszym secie, w drugiej partii Gromadowski i koledzy nie dali przeciwnikom najmniejszych szans, zwyciężając 25:15. Niespodziewanie ekipa Avignon zdołała zebrać siły i triumfować w trzecim secie, 25:19. Obrońcy tytułu mistrzowskiego nie wypuścili jednak 3 punktów z rąk, zwyciężając w czwartym secie, a tym samym 3:1 w całym meczu.

Siatkarze Paris Volley znakomicie spisali się w ataku, zdobywając w ten sposób aż 60 punktów (podczas gry przeciwnicy zaledwie 39). Zawodnicy Avignion popisali się aż 10 punktowymi blokami, podczas gdy przeciwnicy zaledwie 3. To co zyskali dzięki blokowi, stracili przez zagrywkę, zdobywając w ten sposób zaledwie 5 (podczas gdy gracze Paris aż 11).

Znakomite spotkanie rozegrał Marcel Gromadowski, z dorobkiem 32 punktów, zostając najlepiej punktującym zawodnikiem meczu. 27 "oczek" polski siatkarz zdobył po udanych atakach, popisując się skutecznością aż 60% (5 razu pomylił się, 3 razy został zablokowany). Po raz kolejny Gromadowski przypomniał, że dysponuje znakomitymi zagrywkami, zdobywając w ten sposób aż 4 punkty. Raz udało mu się skutecznie zablokować.

Avignion – Paris Volley 1:3
(23:25, 15:25, 25:19, 20:25)

Składy drużyn:
Avignion: Begue (7), Frontin (9), Vallée (7), Esseddyq (16), Stankovic (10), Bonon (5), Daguerre (libero) oraz Perez.
Paris: Bazin (7), Van Der Veen (8), Fischer (8), Novak (9), Antony (6), Gromadowski (32), Skorc (libero) oraz Balandzic, Bleuze (4).