Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brazylia faworytem Pucharu Wielkich Mistrzyń

Brazylia faworytem Pucharu Wielkich Mistrzyń

x - [stare] Puchar Wielkich Mistrzów 2009

Reprezentacja Brazylii przystąpi do Pucharu Wielkich Mistrzyń w roli wielkiego faworyta. Z pewnością jednak ekipy Dominikany, Włoch, Japonii, Korei i Tajlandii nie będą ułatwiać podopiecznym Jose Roberto Guimaraesa obrony tytułu. Początek turnieju już jutro, w Tokio.

Żadna z drużyn dotychczas nie wygrała turnieju więcej niż jeden raz, jednak Brazylijki wydają się być w wystarczająco dobrej formie, by zmienić to. Ostatnie lata dla siatkarek z Ameryki Południowej z pewnością można zaliczyć do najlepszych lat w historii. Podczas zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich wywalczyły złoty medal, w World Grand Prix nie przegrały meczu, a następnie triumfowały w mistrzostwach Ameryki Południowej.

Najgroźniejszym rywalem Brazylijek wydają się być Mistrzynie Europy – Włoszki, które triumfowały w ostatnim turnieju organizowanym w Japonii – Pucharze Świata.

Siódma w światowym rankingu Japonia będzie chciała poprawić się w porównaniu z poprzednim turniejem Wielkich Mistrzyń, który to ukończyła na piątym miejscu. Dotychczas najlepszym turniejem dla siatkarek z Kraju Kwitnącej Wiśni był ten zorganizowany w 2001. Zajęły wtedy trzecie miejsce.

Korea do tej pory trzykrotnie występowała w Pucharze Wielkich Mistrzyń, za każdym razem kończąc na miejscu 6. Dla tej drużyny Puchar będzie okazją, żeby zatrzeć nienajlepsze wrażenie po World Grand Prix. Trzeba jednać przyznać, że szanse Koreanek na wygraną w turnieju są znikome.

Jak zwykle nieobliczalne mogą być siatkarki z Dominikany, które po wygraniu mistrzostw NORCECA, po raz pierwszy wywalczyły kwalifikację do Pucharu Wielkich Mistrzyń.

Czarnym koniem turnieju może okazać się Tajlandia, która ubiegły sezon zaliczyć może do bardzo udanych. Po raz pierwszy od 50 lat triumfowały bowiem w mistrzostwach Azji.

Turniej rozpoczyna się już jutro. Do 12 listopada drużyny będą walczyć w Tokio. Runda finałowa rozegrana zostanie w dniach 12-14 listopada w Fukuoce.