Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Z taką grą nie mamy prawa grać w ekstraklasie

Robert Prygiel: Z taką grą nie mamy prawa grać w ekstraklasie

mikrofony - do wypowiedzi

Na konferencji prasowej po meczu Jadar Radom - Delecta Bydgoszcz nie brakowało ostrych słów ze strony kapitana Jadaru, Roberta Prygla. Szkoleniowiec radomian uspokaja jednak i uważa, że na zwycięstwa przyjdzie czas po przerwie.

Piotr Gruszka, kapitan Delecty: Ciężko tak na szybko po meczu coś powiedzieć. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo wiedzieliśmy, że to spotkanie będzie ciężkie. Nerwowe były przede wszystkim końcówki, ale myślę też, mam nadzieję, że trener się tu nie obrazi, że nasza gra była dzisiaj naprawdę szarpana i wiemy, że możemy grać lepiej. Wiemy, że Radom przyjechał po przegranym meczu z Olsztynem i chciał zrobić wszystko, by we własnej hali wygrać. Teraz jest przerwa, czas na odpoczynek i trzeba zbierać siły na dalszą część rozgrywek, która będzie już dużo dłuższa i trudniejsza.

Robert Prygiel, kapitan Jadaru: Tak jak Piotrek powiedział, możemy im pogratulować wyniku i trzech punktów, ale na pewno nie gry. Przyjechali tutaj zdobyć komplet punktów i po tym poznaje się klasową drużynę. Z taką grą jaką oni dzisiaj grali, my nie wykorzystaliśmy tego na swojej sali, a to świadczy tylko i wyłącznie o naszej ogromnej słabości. Nie wiem z czego to wynika, gramy w miarę poprawnie, ale przychodzi końcówka i boimy się atakować, boimy się przyjmować. Nie chce mi się w ogóle rozmawiać, bo jestem zdenerwowany i nie chciałbym nic tutaj mówić. Po prostu przegraliśmy wszyscy razem i koniec. Nie wiem będzie przerwa może wyciągniemy z tego jakieś wnioski, ale z taką grą nie mamy prawa grać w ekstraklasie.

Waldemar Wspaniały, trener Delecty: Ktoś kiedyś powiedział, że siatkówka rozstrzyga się w końcówkach i ten mecz był takim klasowym przykładem, że w trzech setach, a szczególnie w drugim i trzecim, to wszystko rozstrzygnęło się w końcówkach. Ja cieszę się ze zwycięstwa, dziękuję Robertowi za gratulacje. Przede wszystkim cieszę się jednak z czegoś innego. Wszyscy ludzie, którzy wchodzili z ławki, wszystkie zmiany, które były robione, a wykorzystywałem wszystkie w każdym secie i przynosiło to zamierzony efekt w postaci punktów. Wielki szacunek dla rezerwowych, zresztą zmiana podwójna z Dawidem Konarskim i Piotrkiem Lipińskim, którą stosujemy od początku rozgrywek przynosi pozytywne efekty i zawsze wykonują zadanie, które mają chociaż są w trudnej sytuacji. Cieszymy się, mamy 15 punktów, nie przegraliśmy jeszcze meczu na wyjeździe i szczerze powiedziawszy nikt z nas się tego nie spodziewał, ale to też świadczy o klasie tego zespołu.

Jan Such, trener Jadaru: Szkoda, bo to nie pierwszy raz, podobnie jak przegrany mecz z Jastrzębiem. Końcówka i niby wszystko w porządku, ale ręka drży i robimy błędy. Tak sam dzisiaj: 19:17 w drugim, 20:18 w trzecim secie i proste błędy w przyjęciu zagrywki, i w końcówce robimy błędy w ataku gdzie w całym meczu mieliśmy skuteczność wyższą, my 58%, a Delecta 54%. Czyli atak fajny, blok podobny. Tylko jak mówię – końcówki zbyt czytelnie rozegrane, ręka drży i robimy błędy. Z drugiej strony ostatnia piłka Gruszka czy w drugim secie Szymański długa przekątna i spokojnie sobie kończy. Szkoda z tym, że od pewnego czasu mamy kłopoty zdrowotne. Hernandez nie trenował trzy dni, wstał z łóżka, przyszedł na mecz i zagrał dość poprawnie, ale w szóstce zaczął Żaliński. Tak samo Salas jest przeziębiony i to też już złapał w Olsztynie. Teraz przerwa, która trzeba dobrze wykorzystać, jedziemy na zgrupowanie pod Rzeszów. Tam mamy parę meczów kontrolnych. Przychodzą teraz spotkania najważniejsze w tej lidze, czyli wyjazd do Warszawy i Wielunia, choć nie ukrywam, że w pierwszej rundzie te mocniejsze zespoły mamy u siebie. Został jeszcze Bełchatów, a te słabsze podejmujemy na wyjeździe. W drugiej rundzie będzie odwrotnie. Tak jak Delecta walczy o górę tabeli, tak my walczymy o dół, żeby zająć przynajmniej to 8. miejsce.