Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Trzecie miejsce dla Zenitu Kazań

KMŚ: Trzecie miejsce dla Zenitu Kazań

x - [stare] Zenit Kazań (M)

Półfinałowy rywal Skry Bełchatów, zespół Zenitu Kazań wywalczył trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata. Zaskoczenia nie było. W Katarze podopieczni trenera Władymira Alekno pokonali irański Paykan Teheran bez straty seta.

Siatkarze Zenitu tradycyjnie postawili na szczelny blok, jednak na początku pierwszego seta rywale utrzymywali kontakt punktowy. Podczas pierwszej przerwy technicznej siatkarze z Rosji prowadzili jedynie 8:7. Później jednak do zdobywania punktów ruszyli Alexey Cheremisin i Maxim Pantelemonenko, a Zenit bardzo szybko zaczął osiągać przewagę. Ostatecznie ekipa z Kazania wygrała 25:13.

W drugim secie siatkarze z Iranu zdecydowanie wzmocnili blok, szczególnie dobrze spisywał się w nim Mohammad Mousavi. Bardziej kombinacyjnie mógł też rozgrywać Amir Hosseini, a wiele piłek kończył Kazem. Mimo to podczas drugiej przerwy technicznej Zenit prowadził 16:13. W końcówce siatkarze z Iranu zmniejszyli straty do jednego "oczka", ale nie trwało to długo. Podopieczni Władymira Alekno szybko powrócili do kilkupunktowej przewagi i ostatecznie wygrali do 18.

W trzecim secie siatkarze Zenitu utrzymywali koncentrację z dwóch poprzednich partii. Podczas pierwszej przerwy technicznej prowadzili już 8:3. Dobrze w ataku spisywał się Pantelemonenko. Podczas kolejnej przerwy technicznej Zenit prowadził ośmioma punktami. Tylko kilka minut potrzebowali siatkarze z Kazania, aby zakończyć seta wygraną do 16.

Zenit Kazań – Payakan 3:0
(25:13, 25:18, 25:16)

Zenit Kazań: Ball, Apalikov, Panteleymonenko, Tetyukhin, Cheremisin, Abrosimov, Werbow (libero) oraz Kulikovsky, Babichev i Garkhushenko
Payakan Teheran: Shaban, Hosseini, Mousavi Eraghi, Bakhshesh, Kamalvad, Mohammad Kazem, Hosseini (libero) oraz Davoodi, Hassanpour i Vadi