Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Mroczkowska: Tworzymy bardzo fajny zespół

Katarzyna Mroczkowska: Tworzymy bardzo fajny zespół

fot. archiwum

Siatkarki Gwardii Wrocław pokonały AZS Białystok 3:1. Było to drugie zwycięstwo zawodniczek Rafała Błaszczyka. - Cel został zrealizowany - podsumowała to spotkanie w rozmowie ze Strefą Siatkówki, Katarzyna Mroczkowska.

Przed meczem Gwardia Wrocław zapowiadała, że będzie walczyć o trzy punkty. Udało się wygrać 3:1 i zdobyć komplet punktów. Zatem cel został zrealizowany? Jak może Ppani na gorąco ocenić to spotkanie?

Tak, cel został zrealizowany. Był to pierwszy mecz na naszym terenie, więc towarzyszyły mu dodatkowe emocje – takie jak np. trema. Jest dużo nowych zawodniczek, które chciały się jak najlepiej zaprezentować. Najważniejsze jest to, że wygrałyśmy.

W tym spotkaniu zagrałyście bardzo dobrze blokiem, co sprawiało duże problemy waszym rywalkom. Czy myśli pani, że to właśnie ten element stał się kluczem do zwycięstwa?Na pewno było dużo piłek zablokowanych. Starałyśmy się zasłonić kierunek po prostej, który skrzydłowe Białegostoku często wybierają. Fajnie, że te najważniejsze bloki pojawiły się w ostatnim, najtrudniejszym secie.

Jak dotąd rozegrałyście trzy spotkania. Który z tych meczy był pani zdaniem najlepszy?

Ciężko ocenić, bo każdy mecz jest inny. Wydaje mi się, że ten mecz był jednak najlepszy dla nas, gdyż udało nam się zdobyć trzy punkty.

Wspominała pani, że w drużynie jest bardzo dużo nowych zawodniczek. Jak zatem ocenia pani skład na ten sezon? Czy Gwardia będzie mocniejsza niż przed rokiem?

Póki co trudno powiedzieć, bo wiadomo – wyniki zweryfikują wszystko. Moim zdaniem tworzymy bardzo fajny zespół zarówno pod względem atmosfery, jak i umiejętności poszczególnych zawodniczek. Chciałabym, żeby to był jeszcze lepszy zespół niż w roku ubiegłym.

Drużynę z Wrocławia czeka teraz dwa wyjazdowe spotkania. Jakie cele stawiacie sobie w tych meczach?

Nie ukrywam, że chciałybyśmy zdobyć tam jakieś punkty. Nie musimy wracać z tych wyjazdów z kompletami punktów. To są zespoły, z którymi musimy grać i wygrywać lub przynajmniej grać na równi.

Cel zespołu na sezon?

Nie ma określonego celu. Ja mam nadzieję, że powtórzymy ubiegłoroczny wynik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved