Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Trzy punkty dla Skry II Bełchatów

II liga: Trzy punkty dla Skry II Bełchatów

x - [stare] Skra Bełchatów

Podczas gdy PGE Skra mierzyła się w półfinale KMŚ z Zenitem Kazań, rezerwy - Skra II Bełchatów podejmowały Bzurę Ozorków w meczu ligowym. Bełchatowianie prowadzili już 2:0, ale w trzecim secie się rozluźnili i ostatecznie wygrali mecz 3:1.

Pierwszego seta rozpoczęli od trzech punktów z rzędu gospodarze. Pierwsze „oczko" dla Bzury zdobył Janiak po ataku ze skrzydła. Stan gry dosyć szybko się wyrównał. Autowy atak Janiaka dał Skrze prowadzenie 6:5, ale chwilę później punktowo z krótkiej zaatakował Wójcik. Bełchatowianie zaczęli powiększać przewagę od stanu 10:8, kiedy to Janiak pomylił się w ataku. Po ataku Frankowskiego prowadzili 13:10, zaś po błędzie Wdowiaka było już 16:11. Przyjezdni mieli w tym secie słabe przyjęcie, co uniemożliwiało im wyprowadzenia skutecznych ataków. Z kolei z tym nie mieli problemu gospodarze, którzy po akcji Walczykowskiego prowadzili 18:13. Po skutecznym zbiciu Domagały Bzura nadal traciła do rywali pięć „oczek" (17:22). Ostatni punkt w tym secie dał Skrze Kowalski, który zaatakował w siatkę.

Druga partia rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia Skry. Pierwszy punk dla Bzury zdobył z ataku Janiak, ale jego zespół nie doprowadził do wyrównania. Atak z krótkiej Kolanka dał bełchatowianom prowadzenie 4:2, zaś po punktowej zagrywce Walczykowskiego było 7:3. Nieporozumienie w ekipie z Ozorkowa i kolejny punkt dla rywali spowodowały, że o czas poprosił szkoleniowiec Bzury. Krótka rozmowa zaowocowała skutecznym zbiciem Wdowiaka po skosie. To jednak nie poderwało jego kolegów do walki. Bełchatowianie spokojnie utrzymywali pięciopunktowe prowadzenie, w dużej mierze zapewnione błędami gości. Dopiero od stanu 16:11 ozorkowianie zdołali nieco zmniejszyć straty (13:16). Jednak w kolejnych dwóch akcjach numerem jeden na boisku był Frankowski, który najpierw zaatakował z szóstej strefy, a następnie ze skrzydła. Po podwójnym odbiciu rozgrywającego Bzury o czas poprosił trener Zawierucha. Jego ekipa przegrywała już 16:22. Krótka przerwa nie wybiła z uderzenia Skry, która po ataku Walczykowskiego wygrała 25:16.

Prowadzenie 2:0 w meczu spowodowały, że w ekipie gospodarzy nastąpiło rozluźnienie. Ozorkowianie rozpoczęli trzeciego seta od bloku na Kolanku. Spokojnie utrzymywali jedno, dwupunktowe prowadzenie, a po bloku Kałużnego na Dłubale było już 7:4. Później gra układała się dla nich jeszcze lepiej. Wyszli nawet na sześć punktów przewagi (13:7). Po ataku Janiaka ozorkowanie mieli przewagę 15:11. Później gospodarze wzięli się za odrabianie strat. Po ataku Frankowskiego było 19:16 dla Bzury. W końcówce bełchatowianom udało się zmniejszyć straty do dwóch punktów, ale rywale nie dali sobie odebrać prowadzenia. Po ataku Antosiaka wygrali 25:20.

Porażka wyraźnie zdenerwowała zawodników Skry i podrażniła ich ambicje. Bardzo dobrze rozpoczęli bowiem czwartego seta. Po dwóch blokach duetu Kolanek – Walczykowski prowadzili już 5:1, a o czas poprosił trener Zawierucha. Jego podopieczni zaczęli powoli odrabiać straty i po bloku na Dłubale tracili do Skry jeden punkt (5:6). Jednak po tej akcji w ekipie gości znów zapanował przestój. Przy stanie 10:5 Janiak nie przebił piłki przez siatkę i Skra prowadziła już sześcioma punktami i to prowadzenie skutecznie utrzymywała. Po dynamicznym ataku Frankowskiego bełchatowianie prowadzili 18:14, a po autowym serwisie Janiaka było już 22:17. Wtedy jednak gospodarze stanęli na boisku jak zaklęci, zaś ich rywale zaczęli zdobywać punkt za punkt. Dopiero w samej końcówce zawodnicy Skry zdołali się przełamać i po ataku Mysery z krótkiej zwyciężyli 25:23.

Skra II Bełchatów – Bzura Ozorków 3:1
(25:18, 25:16, 20:25, 25:23)

Skra: Frankowski, Mysera, Dłubała, Walczykowski, Kotas, Kolanek, Dembiec (libero) oraz Maćkowiak, Ranecki, Koźmiński, Górski
Bzura: Wdowiak, Kałużny, Domagała, Janiak, Grzelik, Wójcik, Sobczak (libero) oraz Antosik, Sowiński, Kowalski