Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Szybka wygrana siatkarzy z Będzina

II liga: Szybka wygrana siatkarzy z Będzina

MKS MOS Będzin

MKS MOS Będzin pokonał Górnika Siemianowice Śl. 3:0 w 8. kolejce II ligi w grupie czwartej. Przed meczem Albert Semeniuk (obecnie gracz Górnika) otrzymał statuetkę w ramach podziękowania za prowadzenie oraz grę w tym zespole.

Początek meczu należał do gości z Siemianowic (prowadzenie Górnika 4:2). Po chwili jednak Damian Miller posyła „asa" serwisowego, potem kontrę kończy skutecznym atakiem Marcin Kantor i to będzinianie prowadzą już 8:6. Do tego Adam Łapuszyński dokłada swoje dwa skuteczne ataki z drugiej linii. Następnie w polu zagrywki pojawia się kapitan będzińskiego MKS-u – Dariusz Syguła. Jego zagrywkę źle przyjmuje Michał Tyl, potem Rafał Mikołajczyk atakuje w siatkę i w tym momencie o czas poprosił szkoleniowiec gości – Jacek Głowacki. Po przerwie w zespole gospodarzy nastąpiła pierwsza zamiana. Marcina Kantora zamienił Mateusz Mędrzyk. Goście z Siemianowic nie potrafili zablokować żadnego ataku, dlatego MKS MOS Będzin nie miał żadnych problemów w tym secie. W końcówce pierwszej partii będzinianie blokują atakujących z Siemianowic, do tego goście popełniają błędy w polu zagrywki i set zakończył się wysoką wygraną będzińskiego MKS-u 25:14. O braku zaciętości w tej partii może świadczyć fakt, iż set trwał zaledwie 12 minut.

Druga odsłona w początkowej fazie była wyrównana. Dopiero w połowie seta zawodnicy MKS-u MOS Będzin wyszli na dwupunktowe prowadzenie (11:9). Wtedy na pozycji rozgrywającego w zespole gospodarzy nastąpiła zamiana. Dariusza Sygułę zmienił młody rozgrywający (były zawodnik Wandy Kraków) – Bartosz Tomczyk. Goście również próbowali coś zmienić poprzez wymianę zawodników. Leszka Dębskiego zastąpił Łukasz Sobaś. Nie wiele to pomogło, gdyż będzinianie grali jak na fali. Arkadiusz Świechowski świetnie atakował z krótkiej, potem Bartosz Dzierżanowski zaatakował z przechodzącej piłki i na tablicy wyników mieliśmy wynik 14:10. Po chwili Damian Miller pojawił się w polu zagrywki i odrzucił rywali od siatki, którzy mieli wielki problemy z przyjęciem (17:12). Potem w antenkę atakuje Bartosz Masłoń i przy stanie 16:12 o przerwę poprosił Jacek Głowacki. Set kończy się znakomitym atakiem Damiana Millera.

Trzecie set rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. Mateusz Mędrzyk posyła kilka trudnych zagrywek, w tym asa serwisowego (3:1). Potem jednak goście doprowadzają do remisu 3:3 po błędzie w ataku Arkadiusza Świechowskiego. Kiedy siatkarze z Siemianowic prowadzili o pierwszą przerwę w tym secie poprosił Rafał Legień. Po przerwie obraz gry gospodarzy zmienił się na ich korzyść. Pojedynczy blok Millera oraz błąd rywali i mieliśmy remis 12:12. Potem Świechowski dwukrotnie blokuje rywala i MKS MOS Będzin prowadził już 14:12. Do końca tego seta gospodarze nie oddali już tego prowadzenia i w efekcie wygrali 25:21 i całe spotkanie 3:0.

Mateusz Mędrzyk:Myślę, że przewyższaliśmy przeciwnika w każdym elemencie. Mieliśmy dobre przyjęcie, dobrą wystawę, atak oraz skuteczne zagrywki i dlatego tak szybko wygraliśmy 3:0. W trzecim secie trochę dekoncentracji z naszej strony, ale szybko to naprawiliśmy, wzięliśmy się do roboty i mecz się zakończył po naszej myśli 3:0.

Adam Łapuszyśnki:Wydaje mi się, że zagrywka dobrze w tym meczu funkcjonowała. Odrzuciliśmy przeciwnika od siatki i mogliśmy ustawić blok. W trzecim secie trochę rozluźniliśmy się, ale też każdy chciał grać kombinacyjnie i potrenować różne elementy. Może dlatego to wyglądało to tak, a nie inaczej.

Rafał Legień (trener MKS-u MOS Bedzin): – Przestrzegałem zespół przed meczem, aby zagrali bardzo poprawnie, popełnili mało błędów. W trzeciej partii przydarzył nam się przestój tuż na początku, ale potem już wszystko wróciło do normy. W następnym meczu będziemy chcieli zagrać jak najlepiej, ale to będzie dopiero za kilka dni. Myślę, że dobrze zagramy i myślę, że przywieziemy trzy punkty z meczu z Wisłokiem.

Jacek Głowacki (trener Górnika Siemianowice Śl.): – Nie gra naszych czterech podstawowych zawodników, praktycznie w każdym meczu gramy innym składem, w innych ustawieniach. Walczą chłopcy jak umieją, nic poza tym. Trochę słabiej w polu od nich graliśmy, w bloku to na nasze możliwości graliśmy w miarę poprawnie. Słabo gramy w polu.

MKS MOS Interpromex Będzin – Górnik Siemianowice Śl. 3:0

(25:14, 25:18, 25:21)

MKS MOS: Kantor, Miller, Dzierżanowski, Łapuszyński, Świechowski, Potera (libero) oraz Mędrzyk i Tomczyk.
Górnik: Bauer, Tyl, Masłoń, Mikołajczyk, Sobaś, Paluszkiewicz, Kolczok (libero) oraz Kożuch, Dębski, Malczewski i Chudzik