Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Studenci z Zielonej Góry wciąż niezwyciężeni

II liga: Studenci z Zielonej Góry wciąż niezwyciężeni

AZS Akademicki Związek Sportowy

To nie przypadek, że siatkarze AZS Zielona Góra są wiceliderem grupy pierwszej II ligi. Bez straty seta odprawili bydgoskiego Chemika w trzech setach. Obie ekipy nie ustrzegły się w tym pojedynku błędów, jednak mniej popełnili ich zielonogórzanie.

Pierwsza partia przyniosła najwięcej emocji i fani, którzy stawili się w naprawdę mocnej grupie, mieli sporo okazji do zdzierania gardeł. Do stanu 6:6 zielonogórzanie aż trzy razy posłali zagrywkę w siatkę. Później już nie ryzykowali, ale żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć i mieliśmy serię remisów: 8:8, 14:14, 17:17 i 18:18. Sygnał do odjazdu akademików dał Łukasz Klucznik. Rozgrywający AZS-u zaserwował tak, że piłka zatańczyła na taśmie, wpadła w pole zaskoczonych gości i było 19:18. Później przyjezdni dostali "prezent", ale dali aż dwa na 20:19 i 22:20. Dzieła zniszczenia dopełnił blok AZS-u UZ, w którym pierwsze skrzypce grał Jakub Kowalczyk.

Drugi set od początku układał się po myśli miejscowych. Wojciech Lis wbijał gwoździe ze skrzydeł, świetnie uzupełniał go w tym Piotr Borkowski, a Chemik seryjnie popełniał błędy. W szczytowym momencie zielonogórzanie uciekli na 15:8 i nie roztrwonili miażdżącej przewagi. Przyjezdni próbowali jeszcze powalczyć o punkt. W trzeciej partii wykorzystali dekoncentrację akademików i trzymali się do stanu 15:14. Wtedy zaatakowali w aut, Klucznikowi weszła bardzo kontrowersyjna piłka, a dyskusje z sędziną skończyły się żółtą kartką i zrobiło się 18:15 dla gospodarzy. W tym momencie było po meczu.

Gospodarze to najbardziej poukładany zespół, z jakim przyszło nam na rywalizować – chwalił rywali Tomasz Zaczek, trener Chemika. – Graliśmy z nimi jak równy z równym, przede wszystkim, w pierwszym secie. Byliśmy nawet blisko wygranej, lecz zabrakło doświadczenia i zimnej krwi. Nie obyło się bez sędziowskich pomyłek. W kolejnych dwóch odsłonach przewaga miejscowych uwidaczniała się zwłaszcza w ich końcowych fragmentach.

W meczu rozgrywanym w Zielonej Górze wchodził już na zmiany Wojciech Kozłowski.Mam nadzieję, że z każdym dniem jego forma będzie rosła i w następnym spotkaniu z Olimpią Sulęcin będzie mocnym punktem w przyjęciu i ataku – zakończył Zaczek.

AZS UZ – Chemik 3:0
(25:23, 25:17, 25:19)

Chemik: Hoffmann, Waliński, Borucki, Owczarz, Rohnka, Wieczorek, libero Tylicki oraz Krawczuk, Bonisławski, Konieczny, Kozłowski, Weder