Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Politechnika ograła Błękitnych

II liga: Politechnika ograła Błękitnych

AZS Akademicki Związek Sportowy

W ósmej kolejce drugiej ligi grupy czwartej Błękitni grali czwarty raz przed własną publicznością. Mecz z Inżynierami z Krakowa trwał sto dwadzieścia minut. Był to najciekawszy pojedynek jaki w tym sezonie oglądali kibice w Ropczycach.

Nie brakowało w tym spotkaniu zaciętej walki, jak i niespodziewanych zwrotów akcji. Zwyciężyli za dwa punkty goście, bo byli zespołem grającym z większą werwą i wiarą w wygraną. Pierwszym set od początku toczył się pod dyktando przyjezdnych. Druga partia, którą skutecznym blokiem zakończył środkowy ropczyczan Damian Stojek rozgrywana była przy dwu, trzypunktowym prowadzeniu gospodarzy. Najbardziej emocjonujący był trzeci set. Trwała w nim zażarta walka do ostatnich piłek. W czwartym secie siatkarze trenera Jacka Wiśniewskiego dotrzymywali kroku zawodnikom trenera Marka Fornala tylko do stanu 7:8. Tie-break był jednostronnym starciem, po którym z siódmej wygranej w obecnego sezonu cieszył się zespół z Krakowa.

Jacek Wiśniewski – trener Błękitnych Ropczyce: – Brakowało nam dokładności zarówno w przyjęciu, jak i dograniu piłki do siatki. Niemniej moi zawodnicy włożyli sporo sił w mecz za co chcę im podziękować. Byliśmy mało konsekwentni w naszej grze.

Marek Fornal – trener AZS Politechnika Kraków: – Cieszy kolejne zwycięstwo. Kontuzje powodują, że gramy w różnych składach i na różnym poziomie. Ropczyce zagrały dobry mecz i zasłużenie wygrały dwa sety wykorzystując luki w kadrze mojego zespołu.

Błękitni Ropczyce – AZS Politechnika Krakowska 2:3
(16:25, 25:21, 27:25, 19:25, 9:15)

Błękitni: Stojek, Betleja, Kochan, Fedko, Gontarz, Marć (libero) oraz Pieniążek, Fedko i Babiarz

AZS Politechnika: Szpyrka, Łoza, Galiński, Golec, Grot, Piórkowski, Szymczak (libero) oraz Paluch, Dzierwa, Błasiak i Typel