Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Yudin: Zawsze powinniśmy grać tak, jak dzisiaj

Igor Yudin: Zawsze powinniśmy grać tak, jak dzisiaj

fot. archiwum

Igor Yudin, wybrany MVP sobotniego spotkania ekip Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle stwierdził w rozmowie ze „Strefą Siatkówki", że jego zespół zawdzięcza zwycięstwo dobrej strategii meczu oraz agresywnej grze.

Grę atakującego jastrzębian skomplementował także Jakub Jarosz, przyznając jednak, że z pewnością kędzierzynianie nie zagrali na miarę swoich możliwości. Obaj zawodnicy przyznali także, że śledzą rywalizację o Klubowy Puchar Świata i…kibicują swoim ligowym rywalom, Skrze Bełchatów, licząc na ich triumf w Katarze.

Ewa Staszewska: Gratuluję tytułu MVP. Co twoim zdaniem zadecydowało o waszym dzisiejszym sukcesie? Zaledwie kilka dni temu byliście o krok od sensacyjnej porażki z Wieluniem….

Igor Yudin, atakujący (Jastrzębski Węgiel): – Myślę, że po prostu zagraliśmy agresywnie. W środę być może nie zagraliśmy wystarczająco agresywnie, być może nie spodziewaliśmy się tak ciężkiej potyczki z Wieluniem i nie zagraliśmy od początku spotkania tak, jak powinniśmy… Zawsze powinniśmy wychodzić na boisko i grać tak, jak dzisiaj, od samego początku  Moim zdaniem zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie. Mieliśmy bardzo dobrze opracowaną strategię na ten mecz i staraliśmy się jej trzymać, co nam się udało i pozwoliło nam na dobrą grę.W poprzednim sezonie występowałeś na początku jako nominalny przyjmujący, by pod jego koniec z powodzeniem występować w roli atakującego. Aktualnie jesteś pierwszym atakującym Jastrzębskiego Wegla. Czujesz się pewniej jako atakujący?

– Ciężko mi powiedzieć, ponieważ dobrze czuję się na obu pozycjach. Cały czas staram się rozwijać swoje możliwości. Czuję się naprawdę dobrze jako atakujący. Lubię to.

Zaskakująco gładko pokonaliście ekipę gości. Co o tym przesądziło w twojej opinii?

– Moim zdaniem Kędzierzyn zagrał dziś po prostu trochę zbyt nerwowo. Myślę, że nasi rywale nie mieli też tyle szczęścia, ile my mieliśmy w niektórych sytuacjach. Ale przede wszystkim w grę naszych przeciwników wkradła się nerwowość.

Śledzisz rywalizację o Klubowy Puchar Świata? Jak oceniasz szanse na zwycięstwo Skry Bełchatów?

– Myślę, że w tej chwili Skra jest w naprawdę świetniej dyspozycji, są naprawdę bardzo mocni i mają ogromną szansę na sukces. Mam zamiar oglądać mecz dziś wieczorem i trzymam kciuki.


Panie Jakubie, MVP dzisiejszego spotkania, Igor Yudin, dostrzegł w grze pana zespołu pewną nerwowość… Czy to była przyczyna dzisiejszej porażki? Zaledwie kilka dni temu pewnie pokonaliścię Resovię…

Jakub Jarosz, atakujący (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle): – Ja myślę, że tutaj jest inna przyczyna. Nie uważam, żeby była jakaś wielka nerwowość naszej gry. Po prostu dzisiaj nie mieliśmy takiej werwy w sobie, nie mieliśmy dość zacięcia, jakoś nam te akcje nie wychodziły, nie mieliśmy takiej agresji w sobie… Ciężko mi to wytłumaczyć, na pewno zagraliśmy zdecydowanie słabsze spotkanie niż z Rzeszowem i to jest powód przegranej.

Jastrzębie bardzo dobrze zagrało dziś jako zespół, jednak gdyby mógł pan wskazać, kto w tym zespole się wyróżniał… Być może właśnie Yudin, jaka jest pana opinia?

– Myślę, że Igor Yudin był dzisiaj wykonawcą pracy całego zespołu. Także cały zespół pracował na to, a Igor Yudin był osobą, która kończyła te akcje i bardzo dobrze mu to dzisiaj wychodziło. Tak że na pewno był to bardzo dobry jego mecz, ale bez pomocy kolegów samemu by mu się nie udało, cała drużyna zagrała bardzo dobrze.

Odnoszę wrażenie, że pana nowy klubowy kolega, Tuomas Sammelvuo, dodał takiej przysłowiowej ikry do waszej gry…

– Ja myślę że Tuomas Sammelvuo jest bardzo dobrym graczem, doświadczonym graczem, wielkim profesjonalistą, z niejednego pieca siatkarskiego już jadł chleb. To bardzo pozytywny człowiek, dobrze się z nim koleguje. Tak, że jak najbardziej w samych pozytywnych słowach mogę o nim powiedzieć.

Aktualnie toczy się rywalizacja o Klubowy Puchar Świata. Planuje pan dzisiaj śledzić mecz półfinałowy? Będzie pan kibicował Skrze Bełchatów?

– Jest to reprezentant naszego kraju na turnieju. Tak, że myślę, że każdy z nas będzie im kibicował. Czy będę oglądał, tego nie wiem, najpierw muszę zdążyć do domu na czas. Jeżeli tylko będę mógł, to na pewno będę oglądał, będę kibicował temu zespołowi, żeby zagrali jak najlepszy mecz.

Dziękuję za rozmowę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved