Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Dwa punkty Jedynki

I liga K: Dwa punkty Jedynki

fot. archiwum

Mimo nie najlepszej gry, konieczności obrony setbola w czwartym secie, siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki uporały się z dobrze usposobioną drużyną z Mysłowic. Na wyłonienie zwycięzcy potrzeba było aż pięciu setów, w związku z czym zespoły podzieliły się punktami.

Pierwsza partia sobotniego meczu nie zapowiadała emocji, z jakimi później przyszło się zmierzyć samym zawodniczkom, jak też licznie zgromadzonej widowni. Po drugim asie serwisowym Agnieszki Rajkowskiej gospodynie wyszły na prowadzenie 10:7 i stopniowo powiększały swoją przewagę. Dobrze grały w bloku, umiejętnie broniły i nie popełniały własnych błędów. Szybko zakończyły seta, wygrywając do 15.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Prowadzenie zmieniało się, od 5:4, poprzez 5:8, do 11:10. Dwa udane bloki w tym fragmencie meczu zaliczyła Karolina Wiśniewska, ale środkowa część seta to niestety stopniowa dominacja siatkarek MOSiR, doskonale prowadzonych przez swoją kapitan, Barbarę Bawół. Odskoczyły na 17:20, do czego przyczyniły się też kilkoma błędami własnymi aleksandrowianki. Zawodniczki Jedynki jeszcze raz podjęły próbę odwrócenia losów seta, zdołały wyjść nawet na prowadzenie 23:21, ale to było wszystko, co mogły zrobić w tym momencie. Przeciwniczki ze Śląska udanie finiszowały i wygrały do 23. Nie pomogła zmiana Karoliny Michalkiewicz na Martę Wankiewicz.

Trzeci set był bardzo dziwny. Jedynka od początku narzuciła swoje warunki na boisku i po kilku minutach było już 9:2. Z różnych stref boiska udanie atakowała Katarzyna Buchalska. Przy wyniku 16:10 trener MOSiR-u zmuszony był poprosić o drugi czas. I to był przełomowy moment. Siatkarki z Mysłowic nie poddały się, zaczęły walczyć, a z zawodniczek Jedynki jakby zaczęło uchodzić powietrze. Najbardziej było to widać u rozgrywającej, Karolinie Olczyk, ale jak się później okazało był to efekt niedawno przebytej ciężkiej infekcji grypowej. Aleksandrowianki gorzej przyjmowały, nie kończyły swoich akcji i ku zdumieniu wszystkich przegrały ten fragment seta 1:10, a na tablicy zrobiło się 17:20. Wprowadzona przez trenera Pawła Mikołajczyka, za Katarzynę Buchalską, Marta Wankiewicz nie pomogła koleżankom podnieść się z tej zapaści i siatkarki Jedynki przegrały seta do 21.W czwartej partii emocje były największe. Rozpoczęło się od prowadzenia MOSiR 4:0 i w tym momencie na boisku pojawiła się druga rozgrywająca Jedynki, Ola Przepiórka. Wprowadziła więcej życia na parkiet i po jej kiwce gospodynie wyszły na prowadzenie 11:8. Utrzymywały tę przewagę, prowadząc 19:16, 23:20. Ogromną pracę w przyjęciu zagrywki i obronie w tym fragmencie seta, podobnie jak w całym meczu, robiły Karolina Michalkiewicz i Sylwia Korzycka. I gdy wszyscy oczekiwali już piątej, decydującej odsłony, przyjezdne zaatakowały i po dwóch błędach zawodniczek Jedybki zdobyły piłkę meczową. Zmęczoną Karolinę Michalkiewicz zmieniła Marta Wankiewicz. Tym razem zmiana przyniosła oczekiwany efekt i Jedybka wygrała do 24, ratując przynajmniej jeden punkt.

Decydujący set był bardzo wyrównany do stanu 11:11. Różnie było z poziomem prezentowanym przez oba zespoły. Bardzo dobre akcje przeplatane były banalnymi błędami, często wynikającymi już ze zmęczenia. Po raz kolejny na placu pojawiła się w tym fragmencie seta Karolina Możdżeń, na chwilę zastępując Katarzynę Buchalską. Sygnał do decydującego natarcia dała koleżankom atomowym atakiem z lewego skrzydła Karolina Michalkiewicz i wyprowadziła wynik na 13:12. Następny punkt zdobyła Katarzyna Buchalska, a ostatni to efekt bardzo dobrej zagrywki najlepszej w drużynie beniaminka z Aleksandrowa Łódzkiego, obok Sylwii Korzyckiej, Karoliny Michalkiewicz.

Jedynka Aleksandrów – MOSiR Mysłowice wynik 3:2
(25:15, 23:25, 21:25, 26:24, 15:12)

Składy zespołów:
Jedynka: Michalkiewicz, Olczyk, Wiśniewska, Rajkowska, Buchalska, Wołoszyn, Korzycka (libero) oraz Przepiórka, Wankiewicz, Możdżeń

* Autor tekstu: Chrystian Konieczny (UKS Jedynka)

Zobacz również:
Wyniki 5. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved