Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: GTPS wygrywa na wyjeździe

I liga: GTPS wygrywa na wyjeździe

fot. archiwum

Rywale GTPS boleśnie zaskoczyli już kilka zespołów i w sobotę nie zamierzali odpuścić. - Najważniejsze, że wygraliśmy "za trzy". Chłopaki ze Spały solidnie nas wymęczyły - przyznał kierownik gorzowskiej drużyny Dominik Chlebicki.

Ekipa Szkoły Mistrzostwa Sportowego jest rewelacją tegorocznych rozgrywek pierwszej ligi. Chłopcy z rocznika 1991 byli jeszcze kilka miesięcy temu reprezentantami Polski kadetów, a dziś w 90 proc. tworzą kadrę juniorów. W czterech pierwszych meczach zanotowali po dwa zwycięstwa i porażki, gromadząc łącznie siedem "oczek". Świetną passę podopiecznych trenera Grzegorza Rysia przerwali dopiero gorzowianie, lecz na sukces musieli solidnie popracować.

W pierwszym secie goście trzykrotnie odrabiali trzypunktową stratę, lecz od stanu 18:18 nie ustrzegli się trzech prostych błędów w przyjęciu i ataku. Imponujący bardzo dobrym wyszkoleniem technicznym tegoroczni maturzyści nie pokpili sprawy. Unikając pomyłek, końcówkę pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść do 22.

Od drugiej partii Rajbud GTPS był już inną drużyną. Gorzowianie lepiej serwowali, a dzięki zdecydowanej poprawie przyjęcia, rozgrywający Konrad Woroniecki bardzo często wystawiał partnerom piłkę na pojedynczy blok. Atakujący kończyli takie akcje bez większego trudu, więc odsłony numer dwa i cztery przebiegały cały czas przy ich nawet pięciopunktowym prowadzeniu. Trochę nerwowo zrobiło się tylko w drugiej części trzeciego seta, gdy – dzięki serii skutecznych zagrywek Adriana Buchowskiego – miejscowi podciągnęli wynik z 14:18 na 20:21. W trudnym dla siebie momencie gorzowianie skończyli jednak akcję, zdobyli 22. punkt, a potem już pewnie triumfowali do 23.Oprócz Woronieckiego, najjaśniejszą postacią w ekipie trenera Sławomira Gerymskiego był w sobotę Bartosz Mischke. Świetnie radził sobie z przyjmowanie zagrywek rywali, a w ataku zdobył aż 19 punktów, najwięcej z wszystkich uczestników spotkania. Bardzo solidnie zaprezentował się także środkowy Michał Stępień. Jego umiejętność błyskawicznego uderzania z krótkiej sprawiła, że przynajmniej w tym pojedynku wygryzł z pierwszego składu kapitana Rajbudu GTPS Pawła Kupisza.

SMS I Spala – Rajbud GTPS Gorzów 1:3
(25:22, 19:25, 23:25, 20:25)

Składy zespołów:
SMS I: Kalembka, Szczurek, Buchowski, Hain, Piotrowski, Ferens, Kaczmarek (libero) oraz Gonciarz, Modzelewski i Bachmatiuk.

Rajbud GTPS: Woroniecki, Grzesiowski, Stępień, Olichwer, Mischke, Hunek, Ratajczak (libero) oraz Wroński, Szlubowski, Mach, Kupisz i Adamowicz.

Zobacz również:

Wyniki 5. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved