Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: AZS PWSZ Nysa wciąż pozostaje bez punktu

I liga: AZS PWSZ Nysa wciąż pozostaje bez punktu

x - [stare] BBTS Bielsko-Biała

Akademicy z Nysy w Bielsku-Białej mieli szansę na doprowadzenie do tie-breaka. W czwartym secie remisowali 24:24, ale nie potrafili skończyć ataku i przegrali mecz 1:3. Tym samym nadal pozostają bez punktów w ligowej tabeli.

Pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenia miejscowych 6:3, a ich przewaga do końca tylko rosła. Po bloku na Piekarczyku było 11:5, po asie Jajszczaka 16:7, a po ataku w aut Ferka 24:12. W kolejnym secie role odwróciły się diametralnie. Akademicy poprawili zagrywkę i przyjęcie, kończyli kontry i blokowali. Teraz to oni dominowali i wygrali do 16.

Po wyrównanym początku trzeciej partii przewagę zaczęli uzyskiwać miejscowi. Po bloku na Jarząbskim BBTS prowadził 15:12, a po kontrze Owczarskiego 21:17. AZS doszedł na 22:20, ale potem dwa razy pomylił się Piekarski.

Najbardziej zacięta była czwarta odsłona, na której początku zanosiło się na pierwszy punkt nysan. Prowadzili bowiem 8:4. Jednak własne błędy i asy rywala sprawiły, że zrobiło się 14:12 dla bielszczan. Po ataku Ferka akademicy odzyskali prowadzenie (20:19), a losy partii decydowały się na przewagi. Akademicy nie potrafili skończyć ataku i przegrali 24:26 i nadal są jedyną drużyną bez choćby punktu.

BBTS Bielsko-Biła – AZS PWSZ Nysa 3:1
(25:14, 16:25, 25:21, 26:24)

BBTS: Jajszczak, Walendzik, Dekker, Owczarski, Kałasz, Warda, Czauderna (libero) oraz Kwasowski, Surma i Gutkowski
AZS: Górski, Grabolus, Piekarczyk, Migdalski, Jarząbski, Podgórski, Krypel (libero) oraz Kisielewicz, Ferek i Bułkowski