Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlani Toruń wygrały w Sosnowcu

Budowlani Toruń wygrały w Sosnowcu

x - [stare] Budowlani Toruń

W drugim meczu z rzędu toruńskie siatkarki nie straciły nawet seta i coraz szybciej odrabiają dystans do I-ligowej czołówki. Budowlani Toruń pewnie pokonały SMS Sosnowiec 3:0 i obecnie zajmują 6 miejsce w tabeli.

SMS to ostatni zespół tabeli, ale jednocześnie najbardziej nieobliczalna drużyna w lidze. W tym sezonie jedyne punkty zdobyła przegrywając dopiero po tie-breaku z liderem rozgrywek z Polic. Dlatego trener Mariusz Soja liczył na komplet punktów, ale jednocześnie przestrzegał przed lekceważeniem przeciwnika.
Początek pierwszego seta wskazywał, że faktycznie o komplet punktów może być trudno. To rywalki jako pierwsze objęły kilkupunktowe prowadzenie.

Wynikało to z tego, że SMS wyszedł na boisko zupełnie inną szóstką niż się spodziewaliśmy. Miałem dokładnie rozpisany ten zespół, ale w nieco innym składzie osobowym. Na szczęście szybko udało nam się uporządkować szyki i uregulować grę na wysokim poziomie – mówi Soja.

Torunianki szybko złapały właściwy rytm gry i od połowy seta już wyraźnie przejęły inicjatywę. Druga partia to absolutna dominacja Budowlanych od początku do końca. W trzecim secie ponownie było trochę emocji, ale najważniejsze piłki padały łupem przyjezdnych. W toruńskim zespole świetnie atakowała ze skrzydła Maja Soja, a na środku siatki niepodzielnie rządziła Michalina Liss.

Zwłaszcza dobra dyspozycja Mai mnie cieszy, bo początek sezonu miała trudny. W Sosnowcu zagrała wreszcie na poziomie, jaki oczekujemy w klubie i tak powinno już pozostać. Zresztą cały zespół zagrał w tym meczu bardzo dobrze i z tego wynikała w największym stopniu bezradność naszych rywalek – podkreśla trener Soja.

SMS Sosnowiec – Budowlani Toruń 0:3
(20:25, 10:25, 21:25)

Budowlani Toruń: Szulc, Sobaczak, Cabańska, Soja, Kowalska, Liss, Januszewska (libero).