Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Szczerbaniuk: Nic nam nie wychodziło

Robert Szczerbaniuk: Nic nam nie wychodziło

mikrofony - do wypowiedzi

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokazali w tym tygodniu dwa, różne oblicza. W środę 3:0 pokonali Resovię, dzisiaj w trzech setach ulegli w Jastrzębiu. - Nic nam w tym spotkaniu nie wychodziło - mówi kapitan ZAKSY, Robert Szczerbaniuk.

Grzegorz Łomacz (kapitan Jastrzębskiego Węgla): – Zwycięstwo w tym meczu było nam bardzo potrzebne. Mecz z Kędzierzynem był bardzo dobry w naszym wykonaniu, nie było już takiego „falowania", jak miało to miejsce wcześniej. Przed wyjściem na parkiet byliśmy niezwykle zmobilizowani, chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić, że potrafimy grać lepiej, niż w poprzednich spotkaniach. W meczu zagraliśmy bardzo równo, narzucając swoje warunki gry. Zwycięstwo w trzech setach z taką drużyną jak ZAKSA bardzo cieszy .

Roberto Santilli (trener Jastrzębskiego Węgla): – Z pewnością nie jest to pierwszy krok, który zrobiliśmy. Nie jest też ostatni, jaki musimy uczynić. Nie ukrywam, że jesteśmy zadowoleni z wyniku oraz stylu w jakim się dzisiaj zaprezentowaliśmy. Mamy młody zespół więc musimy być cierpliwi w momentach, gdy nie gramy równo .

Przegraliśmy z Resovią 0:3, ZAKSA z kolei wygrała, dzisiaj to my byliśmy górą w trzech setach, dlatego można wnioskować, że jesteśmy zespołami na tym samym poziomie. Obecnie ponad nami jest tylko bełchatowska Skra .

Robert Szczerbaniuk (kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): – Na początku chciałbym pogratulować zwycięstwa drużynie z Jastrzębia. Bardzo słabo zaprezentowaliśmy się w tym spotkaniu, nic nam w nim nie wychodziło. Nie potrafiliśmy skończyć pierwszego ataku, nie szła nam też gra z kontry. Zagraliśmy nierówno, co skrupulatnie wykorzystali jastrzębianie, zasłużenie wygrywając w tym spotkaniu .

Krzysztof Stelmach (trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): – Wielkie gratulacje dla Jastrzębia. W tym spotkaniu potrafiliśmy walczyć tylko w pierwszym secie. Później przeciwnik narzucił swój rytm gry, kontrolując to spotkanie. Nie udźwignęliśmy meczu mentalnie, fizycznie i pod względem umiejętności technicznych. Jastrzębianie byli lepsi w każdym elemencie, zdominowali nasz w szczególności w bloku .

Marcin Mierzejewski (libero ZAKSY Kędzierzyn – Koźle):- Jastrzębianie bardzo mocno nas w tym meczu przycisnęli. Wygrali to spotkanie zasłużenie, pokazując nam na dzień dzisiejszy miejsce w szeregu. W naszej grze zabrakło wszystkiego – przyjęcia, ataku i zagrywki. Żaden element nie funkcjonował jak powinie. Na tej hali zawsze się trudno grało. Jest ona mała, a gospodarze mogą liczyć na bardzo głośny doping. Nie jest to idealny obiekt do gry, ale warunki oba zespoły miały takie same. W tym sezonie chcemy walczyć o przynajmniej 4. miejsce. Aby osiągnąć ten cel musimy się poprawić. Z taką grą jak dzisiaj pozycji sprzed roku nie da się obronić.