Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Szybka wygrana jastrzębian

PlusLiga: Szybka wygrana jastrzębian

Jastrzębski Węgiel

Kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy przed własną publicznością pokonali prowadzoną przez Krzysztofa Stelmacha ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Goście prowadzili wyrównaną walkę jedynie w pierwszym secie.

Pierwszy punkt, przy zagrywce Grzegorza Łomacza , zdobyli gospodarze pomimo dobrego przyjęcia ZAKSY Michał Ruciak zaatakował w aut dając rywalom prowadzenie (1:0). W kolejnej akcji błędu nie popełnił Jakub Jarosz – doprowadzając do wyrównania (1:1). Początek spotkania to wyrównana gra obu drużyn, już od pierwszych akcji toczyła się gra punkt za punkt. Dopiero autowe zagranie Pavla Abramova i atak Tuomasa Sammelvuo dał gościom dwupunktowe prowadzenie (6:4). Przewaga utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej. Po przerwie dwa kolejne ataki Benjamina Hardy’ego sprawiły, ze doszło do remisu. Błędy na zagrywce nieznacznie zmniejszyły widowiskowość spotkania, jednak szybko zawodnicy zrewanżowali się prezentując efektowne ataki. W ekipie gości punktował Hardy, w ZAKSIE niemal wszystkie ataki kończył Jarosz (12:11, 14:13). Kolejno wykorzystywane kontrataki pozwoliły podopiecznym trenera Santiliego na wypracowanie przewagi. Po niewybronionym przez Jurija Gladyra ataku Hardy’ego, oraz skutecznym bloku na Jaroszu było już 17:14. Jastrzębianie nie pozwolili już odebrać sobie zwycięstwa w tym secie, mimo że podopieczni trenera Stelmacha mieli możliwość wyrównania stanu (19:18). Ostatecznie partię skutecznym atakiem zakończył Hardy (25:23).

Drugą odsłonę, od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, mimo wyrównanej gry na początku partii (2:2, 3:3) zawodnicy z Jastrzębia, wygrywając kolejne akcje na siatce, oraz pewnie grając w bloku, szybko uzyskali prowadzenie 6:3. Przerwa nie pomogła kędzierzynianom na ustabilizowanie swojej gry, podopieczni trenera Stelmacha nie bronili ataków Igora Yudina , nie potrafili też zablokować atakujących Jastrzębia (13:7). Chcąc zmienić obraz gry swojej drużyny szkoleniowiec ZAKSY w miejsce Michała Masnego wprowadził Grzegorza Pilarza (15:8). Przy stanie 17:10 błąd na zagrywce popełnił Yudin, następnie jastrzębski atakujący popełnił  również błąd w ataku, co pozwoliło gościom na zmniejszenie dystansu punktowego (17:13). Końcówka partii to ponownie wysoka skuteczność w ataku Jastrzębskiego Węgla, kolejne zagrania Abramowa, Yudina i Hardy’ego pozwoliły na pewne doprowadzenie seta do końca. Ostatni, punkt w tym secie efektownym atakiem zdobył Yudin. Jastrzębie wygrało 25:18.

Trzecia partia już od początku przypominała poprzednią odsłonę – początkowo gra punkt, za punkt przy jednopunktowym prowadzeniu jastrzębian. Następnie błąd w ataku Roberta Szczerbaniuka i punktowe zagrania Hardy’ego doprowadziły do stanu 5:3. Od pierwszych akcji tego seta na rozegraniu w ekipie gości pozostał Grzegorz Pilarz. Zawodnicy z Kędzierzyna nie powtórzyli wcześniejszego błędu, przez co Jastrzębie nie wypracowało już tak wysokiej przewagi (10:8, 13:10). Mimo prób zmniejszenia dystansu punktowego, kolejno podejmowanych przez kędzierzynian, na tym etapie spotkania w ekipie gości ataki kończył tylko Jarosz. Końcówka spotkania to popis gry na środku Jastrzębia, Grzegorz Łomacz kolejne piłki, również w kontratakach posyłał do Patryka Czarnowskiego , a ten – zdobywał punkty. Ostatnia akcja spotkania to również atak z krótkiej Czarnowskiego (25:16).

MVP spotkania wybrany został Igor Yudin (Jastrzębski Węgiel)

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0
(25:23, 25:18, 25:16)

Jastrzębski Węgiel: Nowik (4 pkt.), Łomacz (5), Abramov (8), Yudin (13), Czarnowski (8), Hardy (12), Rusek (L) oraz Master, Pęcherz
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Masny (1 pkt.), Jarosz (14), Sammelvuo (7), Gladyr (1), Szczerbaniuk (8), Ruciak (10), Mierzejewski (L) oraz Witczak, Pilarz, Kaźmierczak (1)