Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > PlusLiga Kobiet: Centrostal lepszy od Stali Mielec

PlusLiga Kobiet: Centrostal lepszy od Stali Mielec

KS Pałac Bydgoszcz

Mecz w grodzie nad Brdą rozpoczął się obiecująco dla siatkarek Rafała Prusa, które prowadziły z bydgoskim Centrostalem 1:0. W końcu do głosu doszły miejscowe, wygrywając w trzech kolejnych osłonach spotkania i dopisując kolejne zwycięstwo na swoje konto.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych, które za sprawą skutecznej gry na kontrach objęły trzypunktowe prowadzenie (6:3, 8:5). Bydgoszczanki nie zamierzały jednak odpuszczać i szybko odrobiły straty (8:8). Środkowa faza tego seta miała wyrównany przebieg i żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej zaliczki. Co prawda mielczanki prowadziły już 16:13, ale kilka indywidualnych pomyłek (Ściurka) i na tablicy świetlnej widniał wynik 15:16. Po udanym kontrataku Katarzyny Mróz, szkoleniowiec Stali poprosił o czas (19:19). Końcówka jednak należała do przyjezdnych, które po efektownym bloku na Zielińskiej oraz skutecznych dwóch zbiciach Ściurki wygrały pierwszą odsłonę 25:22.

Drugi set przebiegał pod wyraźne dyktando gospodyń, które już na początku wypracowały sobie wysoką zaliczkę (4:1 – czas Prus, 7:3). Mielczanki nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze spisujące się w tym fragmencie podopieczne trenera Makowskiego. Po kontrze Kowalkowskiej oraz niewymuszonym błędzie gości, Centrostal wysunął się na prowadzenie 11:4. Na drugiej przerwie technicznej bydgoszczanki prowadziły równie wysoko, bo aż 16:9, i wszystko wskazywało na to, iż to one będą się cieszyć ze zwycięstwa w tej odsłonie. I tak też faktycznie było, bowiem oddały swoim rywalkom zaledwie siedemnaście oczek.

Kolejna partia miała już o wiele bardziej zacięty przebieg. Do pierwszej przerwy technicznej obie ekipy toczyły ze sobą wyrównaną walkę (8:7 dla Centrostalu). Później to gospodynie nabrały wiatru w żagle i po kilku bardzo dobrych zagraniach osiągnęły trzypunktowe prowadzenie (13:10, 16:13). Żaden z bydgoskich kibiców nie dopuszczał chyba do siebie myśli o przegranej jego zespołu w tej partii, tym bardziej, ze prowadził on już 21:15 (blok na Wojcieskiej ). Nic jednak bardziej mylnego. Kilka prostych błędów gospodyń, i wszystko zmieniło się jak w kalejdoskopie (23:21). Po bardzo długiej i wyczerpującej wymianie przyjezdne doszły swoje przeciwniczki zaledwie na jeden punkt (23:22). Mimo tego, ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Makowskiego, które po ataku Kingi Zielińskiej mogły się cieszyć ze zwycięstwa w tej partii 25:23.

Czwarta odsłona tego pojedynku, mogła co niektórych przyprawić o palpitację serca. Gospodynie wypracowały sobie wcześniej kilkupunktową zaliczkę (13:9, 15:10) i wszystko zmierzało do szczęśliwego zakończenia. Happy end był, ale nie obyło się bez nerwów i dramaturgii w samej końcówce. Sytuacja była niemalże identyczna, jak w secie trzecim. Centrostal prowadził po kontrze Kowalkowskiej już 22:19. Jednak na tym nie koniec emocji, bowiem po chwili na tablicy świetlnej widniał rezultat 23:22 (atak z przechodzącej mielczanek). Do tie-braeka jednak przyjezdne nie doprowadziły i przegrały czwartą partię do 23. Tym samym drużyna trenera Rafała Prusa nadal pozostaje bez punktu.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Kingę Zielińską.

Centrostal Bydgoszcz – Stal Mielec 3:1
(22:25, 25:17, 25:23, 25:23)

Składy:

Centrostal: Kuczyńska, Kowalkowska, Mróz, Zielińska, Kuligowska, Smak, Wysocka (libero) oraz Polak, Nowakowska, Leszczyńska i Pelc