Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kadeci: Pierwsze derby Kamiennej Góry dla Sudetów

Kadeci: Pierwsze derby Kamiennej Góry dla Sudetów

rozgrywki młodzieżowe

W sobotnie przedpołudnie obyły się pierwsze w historii derby Kamiennej Góry w rozgrywkach kadetów. Po jednej stronie siatki stanęli zawodnicy MKS-u Sudetów, a po drugiej SIL Kus-Kus. Górą byli Ci pierwsi, którzy do zwycięstwa potrzebowali zaledwie trzech setów.

Spotkanie rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem, ponieważ jednemu z sędziów zepsuł się samochód i potrzebna była zamiana. Jednak nieznaczny poślizg nie wpłynął na siatkarzy Sudetów, którzy przed bratobójczym pojedynkiem byli stawiani w roli faworyta. Początkowo mecz toczył się punkt za punkt. Tak było do stanu po 10. Od tego momentu Sudety zaczęły budować swoją przewagę dzięki skutecznym atakom Karola Urbanka, punktowej zagrywce Pawła Olszewskiego, a także błędach rywali (19:12). Po efektownym bloku Ernesta Matejki było już 21:13. Chwilę później sprytnie o blok obił piłkę rozgrywający Sudetów Mateusz Majka. Seta atakiem ze środka skończył Olszewski (25:15).

Od początku drugiego seta gra toczyła się punkt za punkt, skuteczne ataki przeplatały się z zepsutymi zagrywkami. Pojedynek przebiegał w trochę sennej atmosferze, ale od stanu po 6 zawodnicy Sudetów ożywili się i niemal wszystkie  ich ataki lądowały w polu rywali bądź były obijane o blok. Po asie serwisowym Matejki na tablicy widniał wynik 20:13. Chwilę później przysłowiowego gwoździa w 3 metr wbił Olszewski. Zawodnik Kus-Kusa zepsuł zagrywkę i tym samym zakończyła się ta odsłona (25:15).

Trzeci set to od początku dobra gra Sudetów. Mocną zagrywką popisał się Majka (w tym jeden as) i gospodarze tego spotkania prowadzili 3:0. Po chwili było 3:2, ale dobra gra w obronie Sudetów oraz kontry Urbanka, Olszewskiego czy Szymona Bobka i ponownie „odjechali" rywalom (9:3). O czas poprosił trener Kus-Kusa Witold Zdrojewski. Po przerwie atakiem z szóstej strefy popisał się Przemysław Szopa, jednak to była jedna z nielicznych efektownych akcji Kus-Kusa w tym spotkaniu. Siatkarzom Sudetów wychodziło niemal wszystko prowadzili 12:4, 16:4, 20:6. Ostatecznie wygrali 25:10 po ataku Daniela Zalejskiego. Sudety są liderami w swojej grupie.

Sudety Meblomarket Kamienna Góra – SIL Kus-Kus Kamienna Góra 3:0
(25:15, 25:15, 25:10)

Sudety: Matejko, Bobek, Urbanek, Kurzyński, Majka, Olszewski oraz Robak, Zalejski, Burdalski, Siuciński i Kardela

Kus-Kus: P. Gądek, Chojnowski, Olszak, Wasiukiewicz, Bogusz, Szopa, Sokołowicz (libero) oraz Moszyk i Bocheński