Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Ten mecz kończył się dwa razy

II liga M: Ten mecz kończył się dwa razy

MKS Sudety Kamienna Góra

Po początkowej fazie meczu nic nie wskazywało na ciężkie przeprawy kamiennogórzan w tym spotkaniu - jednak to goście, AZS Politechnika Opolska, wygrali pierwszego seta i kolejne zwycięstwo Sudetów stało pod znakiem zapytania.

Gospodarze zaczęli od prowadzenia 3:0, między innymi dzięki dobrej zagrywce Bartosza Jerzyka. Punkt dla opolan zdobył Michał Bernyś. Po asie serwisowym Michała Jankowskiego prowadzenie Sudetów stopniało do jednego oczka (5:4). Jednak od tego momentu miejscowi zaczęli grać coraz lepiej i budowali swoją przewagę (9:6, 13:7, 15:9). Po kiwce Marcina Ciesielskiego było już 18:12. W tym momencie trener Jacek Kurzawiński zdecydował się na podwójną zmianę za Jerzyka i Macieja Zająca weszli Tomasz Botwina i Maciej Leński. I coś się sypnęło w grze gospodarzy. Dwukrotnie Jarosław Pizuński został zablokowany przez Pawła Pietraszko. Środkowy AZS-u również skutecznie zablokował. Na tablicy świetlnej widniał remis po 18. Kibice zgromadzeni w kamiennogórskiej hali przecierali oczy ze zdumienia, gdy goście prowadzili 21:18. Ataki Ciesielskiego i Pizuńskiego zmniejszyły stratę do jednego oczka, ale chwilę później Zając przekroczył linię trzeciego metra. Opolanie nie wypuścili zwycięstwa z rąk i wygrali 25:21, po bloku Kęsicki- Jankowski na Krzysztofie Kurpielu.

AZS rozpoczął drugą partię od prowadzenia 2:0. Jednak chwilę później był remis po 2. Gra toczyła się punkt za punkt. Opolanie grali w dobrze w obronie i kończyli kontrataki dzięki temu wysunęli się na trzypunktowe prowadzenie (10:7). Przyjezdni utrzymywali przewagę do połowy seta. Przełomowym momentem był blok Leńskiego i Pizuńskiego na Rafale Jamrozowiczu. Zawodnik AZS-u chwilę później posłał piłkę w aut, a w następnej akcji asem serwisowym popisał się Zając. Sudety wyszły na skromne jednopunktowe prowadzenie, które utrzymali do końca. Po bloku Pawła Kwapisiewicza i Zająca kamiennogórzanie mieli piłkę setową, którą wykorzystał Zając (25:23).

Trzecia partia przez większą część była bardzo wyrównana. Praktycznie do stanu 16:16 akcje toczyły się punkt za punkt. Zawodnicy grali dobrze, choć nie ustrzegli się błędów. W drużynie Sudetów dobrymi atakami popisywał się Kurpiel, a w bloku – Leński, natomiast w drużynie gości widoczni byli Jamrozowicz i Przemysław Jeton. Przy stanie 16:16 goście zaczęli popełniać błędy: ataki w aut, podwójne odbicia, słabsze przyjęcie, to wszystko pozwoliło kamiennogórzanom wyjść na prowadzenie 21:17. Również autowym atakiem zakończyła się partia przy wyniku 25:19.

W czwartym secie wszystko wyglądało bardzo podobnie jak w trzecim. Wyrównana gra do stanu 16:16, a potem nagle wyjście na prowadzenie gospodarzy, po dobrych atakach Zająca i Kurpiela. Tablica ponownie pokazywała 21:17. Jednak tutaj już nie wszystko do końca przebiegało tak dobrze jak w partii trzeciej. Goście nie chcieli odpuścić i walczyli. Jeton zanotował asa serwisowego, a Pietraszko zablokował Ciesielskiego i mieliśmy 23:22. Ostatecznie to Sudety miały pierwsza piłkę meczową. Atakował Maciej Zając. Sędzia odgwizdał koniec meczu. Zawodnicy zbiegli się do środka, zaczęli świętować i … musieli wrócić na boisko. Sędzia pierwszy nie zauważył przejścia linii i po interwencji drugiego zmienił swoją decyzję. Wszystko skończyło się jednak dobrze dla kamiennogórzan. Po dobrym ataku Kurpiela, a w następnej akcji bloku Jerzyka na Jetonie spotkanie, po raz drugi, dobiegło końca. Tym razem ostatecznie i nieodwołalnie.

MVP spotkania został kapitan kamiennogórskiej drużyny Krzysztof Kurpiel.

MKS Sudety Kamienna Góra – AZS Politechnika Opolska 3:1
(21:25, 25:23, 25:19,26:24)

Sudety: Kurpiel (16 pkt.), Ciesielski (13), Zając (21), Kwapisiewicz (14), Pizuński (11), Jerzyk (4), Wierzbicki (libero) oraz Leński (4) i Botwina

AZS: Jamrozowicz, Jankowski, Bernyś, Kęsicki, Michalak, Pietraszko, Szlendziak (libero) oraz Jeton, Nalepka i Jutkiewicz