Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Siatkarki z Murowanej Gośliny wciąż niepokonane

II liga K: Siatkarki z Murowanej Gośliny wciąż niepokonane

ligi polskie - II liga

Siatkarki z Murowanej Gośliny nadal pozostają jedyną niepokonaną drużyną w grupie 1. II ligi. W meczu na szczycie pokonały dotychczasowego wicelidera, Jokera Świecie 3:0. Takim samym rezultatem zakończył się mecz w Chodzieży. W Policach Calisia wygrała 3:2.

Faworytem spotkania były gospodynie, które dotychczas w siedmiu spotkaniach nie straciły nawet seta. Jokerki dobrze zaczęły mecz, bo od prowadzenia 4:2. Rywalki jednak szybko odrobiły straty. – Pierwsze dwa sety to praktycznie punkt za punkt, ale w końcówkach setów lepsze były siatkarki z Murowanej Gośliny – mówi Andrzej Nadolny.Szkoda zwłaszcza drugiego seta. Przegrywaliśmy już 19:22, ale udało nam się doprowadzić do remisu. Niestety, potem dziewczyny pogubiły się trochę i po własnych błędach przegraliśmy. W ostatnim secie na początku zepsuliśmy 5 zagrywek i rywalki nam odjechały na kilka punktów. Słabiej zagraliśmy dziś zagrywką. Mieliśmy też za niski blok. W decydujących momentach nie udało nam się zatrzymać Beaty Strządały i Pauliny Chojnackiej.

Mimo porażki w Murowanej Goślinie Joker-Mekro pozostawił dobre wrażenie. – Gospodarze chwalili nas, że wreszcie zobaczyli mecz, w którym było trochę walki. Wcześniej wiedzieliśmy, że KS Murowana Goślina jest silna. Teraz przekonaliśmy się o tym na własne oczy. To zespół, który, podobnie jak w zeszłym sezonie Trefl Sopot, póki co wydaje się poza zasięgiem innych. Przed nami dwa kluczowe mecze z Pałacem/WSG i rewanż z CHTPS Chodzież, które zdecydują czy utrzymamy pozycję wicelidera.

KS Murowana Goślina – Joker Mekro Świecie 3:0
(25:20, 25:22, 25:15)

Drugoligowe siatkarki ChTPS Chodzież zapisały kolejne trzy punkty na swoim koncie. Tym razem pokonały we własnej hali drugi zespół Gedanii 3:0. Przegrana w pierwszej partii wyraźnie podłamała gdańszczanki, ponieważ w dwóch następnych setach były już tylko tłem dla siatkarek z Chodzieży. – Gedania, to młody i poukładany zespół, ale tego dnia byłyśmy po prostu lepsze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Dwie następne partie były praktycznie bez historii. Szybko obejmowałyśmy prowadzenie i później już tylko je powiększałyśmy – powiedziała grająca trenerka ChTPS-u, Dagmara Grajczak.

* więcej w serwisie wielkopolskisport.pl

CHTPS Chodzież – Energa Gedania II Gdańsk 3:0
(26:24, 25:11, 25:13)

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosły drugoligowe siatkarki Calisii, które w Policach pokonały miejscowy Espol 3:2. Dzięki tej wygranej kaliszanki w znacznie lepszych nastrojach będą przygotowywały się do arcytrudnego pojedynku z Murowaną Gośliną.

Zespół stanął na wysokości zadania. W każdym secie walczyliśmy o każdy punkt. Rywal wysoko zawiesił nam poprzeczkę, ale udało się przywieźć cenne dwa punkty, choć nie ukrywam, że liczyliśmy na komplet. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy – powiedział trener Jakub Stankiewicz.

Espol Police – MKS Calisia Kalisz 2:3
(25:27, 25:21, 25:21, 23:25, 14:16)

Calisia: Filipowicz, Leszczyńska, Grobys, Tempka, Chołemska, Matusiak oraz Glowiak (libero), Górecka, Bałdyga i Woźniak