Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Aleksiej Werbow: Kiepsko jest

Aleksiej Werbow: Kiepsko jest

fot. archiwum

- Szkoda, że o mistrzostwo świata gra się w Katarze, a nie w Rosji czy w Polsce - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" libero reprezentacji Rosji i drużyny Zenit Kazań Aleksiej Werbow na temat organizacji Klubowych Mistrzostw Świata.

Jak się panu podoba organizacja klubowych mistrzostw świata w katarskiej Dausze?

Wcale mi się nie podoba. W hali nie ma kibiców, sala treningowa jest fatalna, a podczas dojazdów spędza się czasem po półtorej godziny w autokarze. Nie ma też internetu w hotelu, co dla zawodników wyjeżdżających na tyle dni z domu ma ogromne znaczenie. Kiepsko jest. Szkoda, że o mistrzostwo świata gra się w takim miejscu, a nie na przykład w Rosji lub w Polsce. Widziałem, co działo się w waszym kraju podczas mistrzostw Europy kobiet – wyglądało to wspaniale. Tu w Dausze nie jest nawet tak dobrze, jak mieliśmy w Izmirze.

A jak podoba się panu „złota formuła"? Dużo się o niej mówi.Jestem wobec niej krytyczny. Niby miała wyrównać szanse słabszych drużyn z niższymi zawodnikami, a tak naprawdę jest idealna dla wysokich, potężnych siatkarzy, takich jak choćby Kazijski, Vissotto, Juantorena czy Połtawski i Michajłow. Zwiększa się także rola bloku. A nie taki był przecież cel… Z perspektywy libero mogę powiedzieć, że mam teraz więcej roboty, bo muszę przyjmować więcej piłek, by nie pozwolić wyłączyć moich partnerów z ataku. W obronie też trzeba się bardziej nabiegać. Podsumowując: dla mnie aż tak wielkiej różnicy nie ma, ale cały pomysł psuje siatkówkę. Mam nadzieję, że gram tak pierwszy i ostatni raz. Nie bardzo zresztą rozumiem dlaczego. (…)

Co pan wie o Skrze?

Zdziwiło mnie, że Daniel Castellani nie prowadzi równocześnie reprezentacji i klubu, ale ten drugi trener też zna się na swojej robocie. Razem przecież długo pracowali, prawda? Nie wiedziałem, dlaczego tak długo nie ma Wlazłego i co się dzieje z Winiarskim. Ale wiem, że z Winiarskim i Novotnym Skra będzie jeszcze silniejsza niż w poprzednim roku. Mistrz Polski ma bardzo wyrównany skład, bardzo dobrych rezerwowych. A to konieczność, gdy gra się tak często jak my.

Cały wywiad w sobotnim „Przeglądzie Sportowym"
Rozmawiał Żelisław Żyżyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved