Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Zapowiedź spotkania MKS Dąbrowa Górnicza – Gedania Żukowo

Zapowiedź spotkania MKS Dąbrowa Górnicza – Gedania Żukowo

fot. archiwum

W 3. kolejce w Dąbrowie spotkają się miejscowy MKS z Gedanią Żukowo. Drużyny mają inne cele i aspiracje w obecnym sezonie. Podopieczne Waldemara Kawki zamierzają walczyć o miejsce w czwórce, natomiast dla Gedanii sukcesem będzie prolongata ligowego bytu.

Gospodynie sobotniego spotkania doznały nieoczekiwanej porażki w pierwszej kolejce z Gwardią Wrocław, ulegając tej drużynie 2:3. Straty te szybko odrobiły, zwyciężając w Białymstoku tamtejszy AZS 3:0. Dąbrowianki po raz kolejny zagrają w roli faworytek w sobotnim meczu. Do tej pory drużyna Gedanii jeszcze nie wygrała żadnego meczu w Dąbrowie Górniczej i trudno przypuszczać, aby jutro było inaczej.

Gedania jest w zupełnie innych nastrojach niż ich rywalki z Dąbrowy Górniczej. Po zakończeniu sezonu 2008/2009 w klubie z Żukowa doszło do sporych zmian personalnych. Drużynę opuściły zawodniczki, które stanowiły o jej obliczu. Działacze jak i trener zdecydowali, że w PlusLidze Kobiet zagrają młode i uzdolnione siatkarki..

Jak do tej pory Gedania zanotowała dwie porażki. W pierwszej kolejce podopieczne trenera Grzegorza Wróbla uległy PTPS Piła 0:3, a w drugiej kolejce w takim samym stosunku przegrały z Centrostalem Bydgoszcz. Powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu jakim niewątpliwie było zajęcie ósmego miejsca w PlusLidze Kobiet będzie jeszcze trudniejsze w obecnym sezonie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved