Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W sobotę w Poznaniu mecz na szczycie w 1. grupie II ligi

W sobotę w Poznaniu mecz na szczycie w 1. grupie II ligi

fot. archiwum

Z rozgrywanych w ten weekend meczów w 1. grupie II ligi mężczyzn na pierwszy plan wysuwa się spotkanie które odbędzie się w sobotę w Poznaniu. Miejscowy AZS UAM podejmował będzie niepokonaną do tej  pory ekipę lidera II-ligowej tabeli, Grześków-Hellena Kalisz.

Poznaniacy w ostatnich dwóch meczach odnieśli dwa zwycięstwa. Najpierw dość spokojnie ograli u siebie Cuprum Lubin. Rywal, choć należy do grupy mocnych ligowych średniaków, przez większość meczu nie mógł znaleźć recepty na gospodarzy. To, że spotkania nie wygrali poznaniacy 3:0, tylko 3:1, było raczej wypadkiem przy pracy, a o tym, że trzeciego seta lubinianom wyłożyli na tacy sami akademicy, mówili po tym spotkaniu i trener Nicola Vettori i kapitan drużyny – Damian Lisiecki. Znacznie goręcej było w minionym tygodniu w Bydgoszczy, gdzie po zaciętej grze w pięciu setach, akademicy wyrwali dwa cenne punkty goniącej ich w ligowej tabeli ekipie Chemika. To zwycięstwo pozwoliło AZS-owi UAM powiększyć przewagę nad bydgoszczanami do 4 punktów, ale na odległość 3 punktów zbliżyli się do nich w tabeli w miniony weekend siatkarze Olimpii Sulęcin. Sulęcinianie wykorzystali atut własnej Sali pokonując Krispol Września za 3 punkty i teraz oni są tuż za plecami poznaniaków z trzypunktową stratą. Można jednak powiedzieć, że pozycja AZS UAM w minionym tygodniu uległa wzmocnieniu, bo zyskali punkt przewagi nad Chemikiem, a to ta drużyna w obecnej chwili wydaje się groźniejszym rywalem niż sulęcinianie.

Grześki-Hellena Kalisz to drużyna, która jako jedyna w 1. grupie II ligi nie strąciła jeszcze żadnego punktu i z przewagą jednego punktu nad AZS-em Zielona Góra przewodzi po siedmiu kolejkach w ligowej tabeli! Warto jednak zaznaczyć ze zawodnikom Grześków zostały w tej rundzie jeszcze dwa mecze z drużynami które plasują się bezpośrednio za nimi w tabeli.

Kaliszanie wydają się być bardzo mocni, a do tego mogą czuć się mało komfortowo mając „na plecach" w tabeli akademików z Zielonej Góry. Można sądzić, że mecz w Poznaniu będą chcieli wykorzystać do powiększenia przewagi nad rywalami. Punkty jednak bardzo potrzebne są też podopiecznym Nicoli Vettoriego, bo solidne zespoły z Sulęcina i Bydgoszczy mogą szybko odrobić kilka punktów straty, gdyby poznaniakom przytrafił się choćby jeden słabszy mecz. Raczej trudno spodziewać się, aby akademicy u siebie oddali liderowi punkty bez walki. Wszystko wyjaśni się jutro wieczorem. Przekonamy się, czy ekipa Grześków jest rzeczywiście tak mocna jak wskazuje na to tabela? Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00 w hali przy ulicy Młyńskiej w Poznaniu. Tak, jak trafnie przewidywaliśmy duże emocje w ubiegłotygodniowym starciu z Chemikiem w Bydgoszczy, tak i teraz można z dużym prawdopodobieństwem zachęcić kibiców do przyjścia na to spotkanie, zapowiedzią niemałych emocji i niezłego poziomu sportowego widowiska.Wspomnijmy jeszcze tylko, że obecna kolejka zapowiada się atrakcyjnie także w innych miastach. Wicelider z Zielonej Góry podejmie Chemika Bydgoszcz, a Olimpia Sulęcin, ekipę Cuprum Lubin. Mamy zatem komplet meczów pomiędzy zespołami pierwszej szóstki w tabeli. A to oznacza jednocześnie, że w tym tygodniu na punkty mogą liczyć także zespoły z dolnej części tabeli, grające między sobą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved