Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Miguel Falasca: Nowa zasada zabija piękno siatkówki

Miguel Falasca: Nowa zasada zabija piękno siatkówki

fot. archiwum

- Bardzo się cieszymy, że awansowaliśmy z pierwszego miejsca w grupie - mówi rozgrywający Skry Bełchatów Miguel Falasca. Mistrzowie Polski wygrali trzy mecze grupowe Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy i w sobotnim półfinale trafią na rosyjski Zenit Kazań.

Po łatwiejszych spotkaniach z rywalami z Kataru i Iranu, bełchatowianie odprawili 3:1 Cimed Florianopolis, z kilkoma reprezentantami Brazylii w składzie. Polski zespół bardzo dobrze przystosował się do nowych przepisów wprowadzonych specjalnie na ten turniej (po odbiorze zagrywki można atakować tylko z drugiej linii – przyp. red.).

Gramy bez atakujących, tylko skrzydłami z przyjmującymi, mamy przez to nieco utrudnione zadanie, ale gra nam się układa, pokazaliśmy to w meczu z Cimedem. A czy nie boimy się, że władze siatkarskie wprowadzą "złotą formułę" w życie? Niestety, tak może się stać – przyznaje Hiszpan. – Dla mnie nowa zasada zabija piękno siatkówki. Jest fajna tylko dla zespołów z krajów arabskich, bo one nie umieją grać innej siatkówki, szybkiej i kombinacyjnej.

* Autor: Katarzyna Gotowiec (Super Express)źródło: se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved