Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga niemiecka: Kolejna wygrana Generali

Liga niemiecka: Kolejna wygrana Generali

Niemcy

Kolejną wygraną odnieśli siatkarze Generali Haching. Tym razem podopieczni Mihaia Paduretu w niespełna godzinę pokonali w meczu otwierającym szóstą kolejkę spotkań niemieckiej Bundesligi Moerser SC 3:0. Była to już piąta wygrana w obecnym sezonie Generali.

Mecz rozpoczął się od bardzo dobrej gry gości. Prowadzenie (8:2) na pierwszej przerwie technicznej było głównie zasługą bardzo dobrej zagrywki Maxa Günthöra. Po krótkim czasie przyjezdni zagrali jeszcze mocniejszą zagrywką, która jak się okazało była kluczem do wygranej w tym spotkaniu. Generali z czasem powiększało swoją przewagę, a najlepszym zawodnikiem na boisku był Armin Dewes . Wysoka przewaga podopiecznych Paduretu utrzymała się do końca pierwszej partii.

Pierwszą odsłonę meczu wygrali zawodnicy z Haching (25:19). Drugi set ku zdziwieniu wszystkich rozpoczął się od minimalnej przewagi gospodarzy. Niespodziewanie na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem (8:7) zeszli siatkarze Moerseru. Po krótkiej przerwie gra nie uległa zmianie. Bardzo dobrze w tym fragmencie gry spisywał się Szabolcs Nemeth. Kluczowym momentem tego seta były dwie pomyłki w ataku Viktora Birda, przy stanie 13:13. Dzięki prostym błędom swoich rywali siatkarze z Haching wyszli na trzypunktowe prowadzenie (16:13). Końcówka tej odsłony przebiegała pod dyktando Generali, które wygrało drugiego seta (25:20).

Trzecia partia rozpoczęła się od bardzo dużej ilości błędów w przyjęciu podopiecznych Liu Changa. Dwa razy bardzo źle przyjął zagrywkę Gabor Nasca i siatkarze gości prowadzili już różnicą sześciu punktów (8:2). Z czasem przewaga się powiększała. Miejscowi już powoli tracili nadzieję, że to spotkanie mogą wygrać. Kapitalny trzeci set rozegrał Sebastian Schwarz, który w całym spotkaniu zdobył najwięcej punktów dla swojego zespołu (11 pkt). Dzięki dobrej grze tego siatkarza oraz dobrej postawie Tille w obronie, zespół Generali wygrał trzecią odsłonę meczu 25:16 i cały mecz 3:0.

Dzięki tej wygranej rywal akademików z Częstochowy w europejskich pucharach zajmuję drugiej miejsce w ligowej tabeli.

Moerser SC – Generali Haching 0:3
(19:25, 20:25, 16:25)

Moerser SC: Neumann (2 pkt.), Grübler (3), Wegter (7), Nacsa (5), Bird (9), Nemeth (10), Viana (libero) oraz Broshog (2), Gietzelt, Prolingheuer (1) i Calderón

Generali Haching: Liefke (9 pkt.), Steuerwald (7), Dewes (9), Günthör (9), Schwarz (11), Bakumovski, Tille (libero) oraz den Boer (1), Kaliberda (5), Pielmeier (1) i Friedrich (2)