Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Konieczna: Nie boimy się Muszynianki

Katarzyna Konieczna: Nie boimy się Muszynianki

fot. archiwum

Pilskie siatkarki w trzeciej kolejce rozgrywek PlusLigi Kobiet czeka mecz z najgroźniejszym rywalem, czyli z mistrzem Polski. "Mineralne" są faworytem tego spotkania, ale PTPS nie musi mieć kompleksów, bo też nie brakuje mu armat.

Nie boimy się Muszynianki, ale będziemy miały wobec niej szacunek. Opinia, że przeciwniczki nie są jeszcze zgrane, nie jest dla mnie zaskakująca. W okresie przygotowawczym u nich trenowała tylko szóstka zawodniczek. U nas było lepiej, ale zbyt wielkiej wagi bym do tego nie przywiązywała. U nich występują siatkarki z takimi umiejętnościami, że nawet bez zgrania mogą rozegrać świetny mecz – przekonywała skrzydłowa pilskiego zespołu Katarzyna Konieczna, która w drugiej rundzie spotkań była punktową liderką PTPS.

W przeszłości pracowała już ona z trenerem Wojciechem Lalkiem i drugi kontakt nie jest dla niej niespodzianką. – W czasach gry AZS AWF Poznań nie miałam z trenerem żadnych problemów. Nie sądzę, żeby w Pile było inaczej, bo przez trzy lata człowiek się raczej nie zmienia – przyznała Konieczna, która pochodzi ze Złotowa i nie kryje, że woli reprezentować barwy wielkopolskich klubów, choćby z uwagi na bliższy kontakt z rodziną.

Przed hitem kolejki w pilskim zespole panują bojowe nastroje. Panuje też niepewność co do tego, kto nie zmieści się w 12-osobowej kadrze meczowej. – Występuje u nas nadkadrowość, bo jest nas 13, co nie jest nawet normą w klubach ekstraklasy, ale mnie to osobiście nie przeszkadza, bo uważam, że konkurencja każdemu robi dobrze. Lepiej czuć oddech koleżanki na plecach niż trenować ze świadomością, że i tak wyjdzie się na boisko – dodała 24-letnia zawodniczka.Jej zdaniem fakt, że PTPS wygrało dwa mecze i nie straciło seta nie powinien służyć do wyciągania daleko idących wniosków. – Wiadomo, że wygrane nas cieszą i podbudowują psychicznie, ale to były takie mecze, że wciąż nie wiemy, na co nas stać. Pewnie po niedzielnym meczu z Muszynianką będziemy mądrzejsze – zakończyła Konieczna.

Autorem tekstu jest Radosław Patroniak, Głos Wielkopolski

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved