Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Stelmach: Politechnika ma nóż na gardle

Andrzej Stelmach: Politechnika ma nóż na gardle

fot. archiwum

Musimy zrobić wszystko, by zdobyć komplet punktów - mówi Andrzej Stelmach, rozgrywający Pamapolu Siatkarza Wieluń. Nie będzie łatwo, bo jak dodaje Stelmach - Oni (Politechnika - dop. red.) mają nóż na gardle, na pewno łatwo się nie poddadzą.

Przegląd Sportowy: W ostatnim meczu sprawiliście niespodziankę, zdobywając punkt w Jastrzębiu. Jakie jest wasze nastawienie przed meczem z ostatnią w tabeli Politechniką?

Andrzej Stelmach:Nie wolno nam patrzeć na to w ten sposób, że Politechnika jest ostatnia, a Jastrzębie to drużyna z czołówki. Nie ma znaczenia, czy zagramy z warszawianami, czy np. z Resovią. Te zespoły różnią się dla nas głównie tym, że mają inne cele.

Ale przecież Politechnika nawet nie wygrała jeszcze meczu?Dlatego to spotkanie jest dla nas szczególnie ważne. Ono może ustawić kolejność drużyn w końcówce tabeli. Może uda nam się zdobyć przewagę punktową.

W zeszłym sezonie, gdy prowadził pan grę AZS Częstochowa, nie radziliście sobie najlepiej z ekipą z Warszawy. Czy to się zmieni w Wieluniu?

– Każdy zespół ma takiego ligowego przeciwnika, z którym wyjątkowo ciężko mu się gra. W Częstochowie nie tylko w poprzednich rozgrywkach, ale także wcześniej, jakoś nie wychodziły nam mecze z Politechniką. Sprawiało nam to problem. Teraz chciałbym, żeby z Wieluniem nie było problemu. Rozmawiałem o tym z Marcinem Nowakiem, który mnie uspokajał, bo on w zeszłym sezonie, grając w Bydgoszczy, nie miał kłopotów z ekipą z Warszawy.

Jakie to dla pana uczucie grać przeciwko byłem trenerowi i koledze z Częstochowy?

Z Radkiem mamy normalne relacje, jak zawodnik z trenerem i kolega z kolegą. Gdy wejdę na boisko, to zapomnę o tym wszystkim. Tak jest zawsze, bo trochę już w lidze pograłem i gdybym nie potrafił odłożyć znajomości na bok, to miałbym z tym problem chyba w każdym meczu. Tak samo będzie nawet wtedy, gdy zagram przeciwko mojemu bratu, który prowadzi Kędzierzyn. A wracając do Radka, to nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Pewnie przed meczem chwilę pogadamy, a potem zacznie się walka.

*Cały wywiad z Andrzejem Stelmachem na sports.pl
*Rozmawiał Kamil Składowski, dziennikarz Przeglądu Sportowego

 

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved