Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wypowiedzi po meczu ZAKSA – Resovia

Wypowiedzi po meczu ZAKSA – Resovia

fot. archiwum

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w środowy wieczór podejmowali Asseco Resovię Rzeszów i zwyciężyli w tym spotkaniu bez straty seta. - Zagraliśmy naprawdę dobry mecz - powiedział na konferencji trener kędzierzynian, Krzysztof Stelmach.

Krzysztof Gierczyński (kapitan Asseco Resovii Rzeszów): Gratuluje gospodarzom świetnego meczu oraz zdobycia kompletu punktów. Nam nie udało się zdobyć nawet jednego. ZAKSA zagrał dobry mecz. Wiedzieliśmy jak będą grali, że jest to dobry zespół, że grają dobrze zagrywką. Wszystko się potwierdziło. Ze wszystkich meczów, które do tej pory rozegraliśmy, to był chyba nasz najsłabszy mecz. Szkoda drugiego seta, gdzie do pierwszej przerwy technicznej prowadziliśmy 8:3. Mieliśmy duża przewagę, a przegraliśmy tego seta w końcówce. Gdybyśmy wygrali tego seta, to mecz pewnie by jeszcze trwał i wszystko mogłoby się ułożyć inaczej. Byliśmy słabsi, Kędzierzyn zagrał lepiej od nas w każdym elemencie.

Robert Szczerbaniuk (kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): Cieszymy się ze zdobycia kompletu punktów. Tak jak Krzysiek powiedział, zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Cieszy dobra postawa przed sobotnim meczem w Jastrzębiu.

Ljubo Travica (trener Asseco Resovii Rzeszów): Gratuluje zwycięzcom. Drużyna gospodarzy zagrała bardzo dobry mecz. W każdym elemencie zagrali dobrze. Ryzykowali zagrywką, dobrze zagrali w obronie, skończyli wiele kontrataków. Statystyki pokazują, że drużyna miała 32 piłki, a z kontrataków skończyli 23. My natomiast mieliśmy 29, a skończyliśmy 9. To jest bardzo duża różnica. Zmarnowaliśmy szansę w drugim secie. Dwa pierwsze sety zagraliśmy dobrze, mieliśmy szansę wygrać te partie. W trzecim secie nie mieliśmy możliwości na wygraną. Cały mecz bardzo dobrze zagrała ZAKSA.Krzysztof Stelmach (trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): Dziękuję za gratulacje od kapitana i trenera. Cieszę się. Zdobyliśmy trzy punkty z bardzo mocną drużyną, ale my zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Patrząc na cyferki to jesteśmy lepsi od przeciwnika, lepsi w każdym elemencie. Najważniejsze było to, że widziałem drużynę, którą chciałbym zawsze widzieć. Była agresja oraz wola zwycięstwa. Zrobili to, co mówiłem przed meczem. Nieważne co się stało wcześniej, najważniejsza jest następna akcja, Chłopaki to pokazali i tak mamy grać. Trzeba cierpliwości i wiary, oczywiście oprócz umiejętności, techniki trzeba wierzyć w to, że się da. Jak nie tego seta, to drugiego. Jak nie drugiego, to trzeciego. Jak nie ten mecz, to następny. Tego chce od nich i oni to pokazali. Jeszcze raz powtarzam – jestem bardzo zadowolony.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved