Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Większość hal sportowych we Wrocławiu straszy

Większość hal sportowych we Wrocławiu straszy

fot. archiwum

EuroBasket i ME siatkarek Wrocław organizował w Hali Ludowej, w której latały gołębie. Siatkarskie MŚ 2014 także gościć będzie ten sędziwy obiekt. A wrocławskie zespoły każdego lata szukają wolnej i nowoczesnej hali na arenę swoich zmagań.

Terminarz rozgrywek drużyny z Dolnego Śląska dostają kilka miesięcy przed startem sezonu. Tak było w tym roku z siatkarkami Gwardii. Okazało się jednak, że trzymiesięczne wyprzedzenie to za mało, żeby myśleć o wynajęciu Orbity. Owszem, kilka ligowych spotkań uda się tam rozegrać, ale już na Puchar CEV trzeba będzie jechać do Twardogóry. O Hali Ludowej nie ma co marzyć, bo tam dogodne terminy rezerwowane są z półtorarocznym zapasem. O kosztach trudno tu wspominać, bo wszystko zależy od rodzaju zawodów, ale niezbyt bogatych Gwardii czy AS-BAU Śląska na trening czy grę w Ludowej stać nie będzie.

Alternatyw jest kilka. Między innymi, powstała w 2000 roku, hala sportowa AWF-u przy ul. Paderewskiego to obiekt, na którym trenowały ekipy grające we wrocławskiej grupie ME siatkarek. Koszt wynajmu to 140 zł za godzinę. Mimo niewielkiej widowni (200-300 miejsc), grają tam piłkarki ręczne AZS-u AWF-u.

Może warto zatem wrócić do hal, w których wrocławskie drużyny nieraz już sięgały po mistrzostwo? Siatkarki Impel Gwardii Wrocław na co dzień trenują w zabytkowej hali przy ul. Krupniczej. Klimatu obiektowi odmówić nie można, ale z funkcjonalnością jest już gorzej. Aż trudno uwierzyć, że na początku lat 80. w Europejskim Pucharze Mistrzów grała tam męska Gwardia z Maciejem Jaroszem i Ireneuszem Kłosem na czele. Mimo swoich lat, Krupnicza wciąż służy siatkarzom, bokserom i… policjantom, co nie najlepiej świadczy o sportowej infrastrukturze miasta.Więcej w Gazecie Wrocławskiej

Autorem tekstu jest Świętopełek Glegoła

źródło: Gazeta Wrocławska, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved