Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > W sobotę startuje III liga w woj. kujawsko-pomorskim

W sobotę startuje III liga w woj. kujawsko-pomorskim

fot. archiwum

W sobotę odbędzie się 1. kolejka III ligi K-PZPS kobiet. Do rozgrywek przystąpi ostatecznie 6 drużyn: Sokół Mogilno, Unitas Tuchola, Ziemowit Osięciny, Spartakus Lniano oraz beniaminkowie Drukarnia/Culmen Chełmno i Polonia Bytoń.

Faworytem rozgrywek jest Sokół Mogilno, który do sezonu przystąpi z nowym zarządem, trenerem oraz zmianami w kadrze. W Mogilnie nie ukrywa się celu jakim jest awans do II ligi. Pozostałe drużyny stoczą ze sobą bój o 2. miejsce, które również gwarantuje udział w turniejach barażowych o II ligę. Wielką niewiadomą jest Polonia Bytoń, zespół z okręgu włocławskiego. Ziemowit zagra praktycznie w tym samym składzie, podobnie jak Unitas. Największym zagrożeniem dla Sokoła powinny być siatkarki z Chełmna.

Zagra tylko młodzież

Dla Spartakusa Lniano będzie to trzeci sezon na trzecioligowych parkietach. W drużynie zaszło wiele zmian. Odeszły najbardziej doświadczone zawodniczki: Karolina Wylangowska, Magdalena Jasińska (zrezygnowały z gry), Agnieszka Sitkowska, Monika Stawikowska (Culmen Chełmno). – Nie mamy sponsora, więc trudno myśleć o wzmocnieniach – uważa trener Rafał Ziółkowski.Skład oparty będzie na miejscowych dziewczynach mających 16-18 lat. Być może pozostanie z nami Patrycja Górecka ze Świecia. Gramy bez żadnych celów, dla rekreacji.Debiutant z Chełmna

Drukarnia/Culmen Chełmno debiutuje w seniorskiej żeńskiej siatkówce. Skład drużyny oparty jest również na wychowankach, głównie na juniorkach. Trzy starsze zawodniczki zasmakowały już III ligi w ubiegłym sezonie. Agnieszka Stawikowska z powodzeniem grała w Jokerze-Mekro Świecie, a jej siostra Monika oraz Agnieszka Sitkowska reprezentowały barwy Spartakusa. – W siatkówkę gramy razem prawie 10 lat – mówią wspólnym głosem siatkarki Culmena. – Nie robimy tego z musu, ale po prostu z zamiłowania. Kochamy siatkówkę. Przed pierwszym meczem w lidze seniorek czujemy zdenerwowanie lecz wierzymy, że będzie dobrze. Na pewno damy z siebie wszystko i nie zawiedziemy kibiców, których serdecznie zapraszamy na spotkanie z Ziemowitem.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved