Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Siatkarze Czarnych staną oko w oko z kibicami

Siatkarze Czarnych staną oko w oko z kibicami

fot. archiwum

Spotkanie z kibicami zakończy obchody rocznicy pierwszego spotkania Czarnych Radom na siatkarskich parkietach ekstraklasy, które przypadało na 27 września. Z tej okazji odbyła się już okolicznościowa wystawa oraz seria sportowych pojedynków.

Tradycje siatkarskie w Radomiu są niezwykle bogate, a środowisko nadal działa dość prężnie. Nic więc dziwnego, że obchody jubileuszu pierwszego meczu radomian w ekstraklasie, który miał miejsce 27 września 1984 roku były niezwykle huczne. Było co świętować, bowiem Czarni wygrali wówczas z aktualnym mistrzem Polski, warszawską Legią 3:1.

Niemal 20-letnią przygodę radomian w siatkarskiej ekstraklasie w pigułce fani siatkówki z Radomia otrzymali podczas specjalnej wystawy. Znalazły się na niej najcenniejsze eksponaty, z Pucharem Polski na czele, brązowymi medalami mistrzostw kraju oraz pamiątkowymi statuetkami związanymi z grą w europejskich pucharach. Podczas uroczystości odbyło się również przekazanie władzom Radomskiego Centrum Siatkarskiego sztandaru klubu. Wręczył go Bogdan Domagała , dyrektor Jadaru Radom, w którego siedzibie sztandar się znajdował. – Po upadku Czarnych obiecaliśmy, że przekażemy go na ręce osób, które będą kontynuować tradycję legendarnego klubu. Bez wątpienia więc należy go powierzyć w ręce szefów RCS-u – podkreślił.

Jednym z najciekawszych punktów jubileuszu będzie wspomniane piątkowe spotkanie z kibicami. W siedzibie Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych "Łaźnia" swoją obecność zapowiedzieli m.in. byli świetni zawodnicy legendarnego zespołu jak Andrzej Skorupa, Jacek Skrok czy Artur Maroszek. W dwóch pierwszych odsłonach wymienieni goście będą mierzyć się w słownej dyskusji z przedstawicielami mediów. W trzecim "secie" spotkania staną w ogniu pytań swoich fanów, którzy pamiętają lata świetności Czarnych.autor: Michał Podlewski

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved