Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli: Był to dziwny mecz

Roberto Santilli: Był to dziwny mecz

fot. archiwum

Pamapol Wieluń sprawił sporą niespodziankę, urywając dwa sety w meczu z Jastrzębskim Węglem. - Czasem tak bywa, że traci się pewność w grze i to się nam dzisiaj przytrafiło - powiedział na pomeczowej konferencji Roberto Santilli.

Damian Dacewicz (trener Siatkarza): – Spodziewaliśmy się trudnego spotkania i takie było. Próbowaliśmy od początku narzucić przeciwnikowi nasz styl i dobrą grę. To wystarczyło tylko na dwa pierwsze sety. Ustawiliśmy się na Igora Yudina i udało się go wyłączyć z gry. Dobrą zmianę dał jednak Pedro Azenha, który w trudnych momentach zdobywał ważne punkty dla gospodarzy. Mogliśmy zdobyć punkt więcej, a może nawet dwa.

Roberto Santilli (trener Jastrzębskiego): – Był to dziwny mecz. Moi podopieczni rozpoczęli go ze strachem w oczach. Czasem tak bywa, że traci się pewność w grze i nam się to dziś przytrafiło. Goście bardzo dobrze grali zwłaszcza w ataku. Z dwóch powodów jestem jednak zadowolony. Po pierwsze udało nam się wyjść z opresji i zwyciężyć. Po drugie znalazłem kolejnego zawodnika, który jest w stanie wejść z ławki i zagrać na wysokim poziomie.

Andrzej Stelmach (kapitan Siatkarza): – Znów zaczęliśmy od zwycięstwa w pierwszym secie, tak jak to było w poprzednich meczach. Wreszcie udało nam się przełamać w drugim, ale później była już na parkiecie wyrównana walka . W końcówce meczu Jastrzębie w pełni kontrolowało przebieg gry. Jesteśmy takim zespołem, że jeśli pozwolimy odskoczyć przeciwnikowi, to trudno nam te straty później odrobić. Szkoda, bo mogliśmy zdobyć trzy punkty. Jednak każde „oczko" wywalczone na trudnym terenie cieszy.Grzegorz Łomacz (kapitan Jastrzębskiego): – Bardzo chcieliśmy się zrehabilitować za ostatnie dwie porażki. Częściowo nam się to udało, bo wygraliśmy. Niestety nie za trzy punkty. Cieszymy się z tego, że pokazaliśmy charakter i wróciliśmy do gry.

źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved