Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: W sobotę gwardzistki zagrają o trzy punkty

PlusLiga Kobiet: W sobotę gwardzistki zagrają o trzy punkty

fot. archiwum

W sobotę, we wrocławskiej hali Orbita GwardiiaWrocław zmierzy się z AZS Białystok. Będzie to ważne spotkanie. Wrocławianki będą chciały udowodnić, że porażka z beniaminkiem była przypadkiem, a białostoczanki powalczą o pierwsze punkty w sezonie.

Wrocławianki zajmują 7. miejsce w tabeli, w pewnym stopniu po sensacyjnej wygranej z MKS Dąbrowa Górnicza w tie- breaku oraz niespodziewanej porażce z Organiką Budowlanymi Łódź 1:3 i posiadają na swoim koncie 2 punkty. Natomiast dziewczyny z Białegostoku po dwóch porażkach 0:3 z Klubem Sportowym Pałac Bydgoszcz i MKS Dąbrowa Górnicza, przystępują do trzeciej kolejki z zerowym dorobkiem punktowym.

Po dwóch kolejkach statystyki przemawiają na korzyść gospodarzy, których przewaga jest zauważalna szczególnie w bloku i ataku, natomiast przyjęcie plasuje się na podobnym poziomie w obu drużynach. Wrocławianki, osiągając efektywność ataku wynoszącą 33%, znacznie przeważają nad gośćmi, u których plasuje się ona na poziomie 17%. Jest to w ogromnej zasługa mierze atakującej Gwardii – Katarzyny Mroczkowskiej , która zdobyła 37 pkt. bezpośrednio z ataku w dwóch meczach i jest zdecydowaną liderką swojej drużyny. Po przeciwnej stronie siatki stanie Małgorzata Cieśla z dorobkiem 12 pkt. w ataku. W przypadku przyjmujących w ekipie gospodarzy Marta Czerwińska zdobyła dotychczas bezpośrednioatakiem 14 punktów, zaś Monika Czypiruk 24. W ekipie z Białegostoku Ilona Gierak, Agnieszka Starzyk i Joanna Szeszko zdobyły odpowiednio dotychczas 14, 13 i 2 punkty.

Czy powrót do gry bardzo doświadczonej rozgrywającej Gwardii, Olgi Owczynnikowej i gra przed własną publicznością zapewnią zwycięstwo drużynie z Wrocławia? Przekonamy się o tym już w sobotę o 18:00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved