Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Żaden przeciwnik nie jest łatwy

Michał Ruciak: Żaden przeciwnik nie jest łatwy

x - [stare] Michał Ruciak

Siatkarze ZAKSY pokonali bez straty seta zespół Resovii Rzeszów, co nastraja pozytywnie cały zespół przed pojedynkiem z Jastrzębskim Węglem. - Mecz z Jastrzębiem jest dopiero w sobotę - mówił w środę przyjmujący ZAKSY, Michał Ruciak.

Jak podsumujesz spotkanie z Resovią?

Michał Ruciak: Myślę, że byliśmy bardzo skoncentrowani i potrafiliśmy utrzymać naszą koncentrację do końca meczu. Nie oddawaliśmy bezpośrednich punktów, nie było małych błędów. Dobrze graliśmy na zagrywce, a przede wszystkim w obronie i na kontrach, gdzie zdobyliśmy mnóstwo punktów.

Łatwo wam się grało z Resovią?

Żaden przeciwnik nie jest łatwy. To, że wygraliśmy 3:0 nie znaczy, że rywal był łatwy. Każdy konkurent jest trudny, gra się tak, jak przeciwnik pozwala. W tym spotkaniu my graliśmy skuteczniej, to się przełożyło na wynik, ale naprawdę nie było łatwo. Dwa pierwsze sety wygraliśmy na przewagi, więc grało się ciężko, ale utrzymaliśmy naszą dobrą grę i potrafiliśmy wygrać pojedyncze sety i całe spotkanie.

Można powiedzieć że to był rewanż za mecze przegrane w fazie play-off?

Nie można na to patrzeć tak, że zrewanżowaliśmy się za play-off. Mówiąc szczerze to, gdybym mógł to zamienić, wolałabym wygrać tamte mecze, bo wtedy byłby medal. Ale to jest nowy sezon. Cieszy ta wygrana. Fajnie, że jest jak jest. Należy utrzymać tę dyspozycję, którą mamy, przekładać to na boisko, aby było jak najmniej porażek. Mamy jak na razie dwa przegrane mecze, ale nasza gra wygląda coraz lepiej. Nawet ten mecz z Bełchatowem, nie wyszło za bardzo, ale ta dyspozycja jest dobra. Cieszy to, że idziemy do przodu. Mam nadzieję, że w Jastrzębiu będzie wygrana.

A jak nastroje przed spotkaniem z Jastrzębiem?

Na razie nawet nie rozmawialiśmy o tym meczu. Graliśmy z Rzeszowem i na tym się koncentrujemy. Mecz z Jastrzębiem jest dopiero w sobotę. Nie da się omawiać dwóch spotkań jednocześnie. Koncentrowaliśmy się na tym spotkaniu. Ten mecz się skończył i od jutra będziemy się przygotowywać do spotkania z Jastrzębiem.