Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Trzecia porażka gospodarzy

KMŚ: Trzecia porażka gospodarzy

x - [stare] Al-Arabija Doha (M)

Gospodarze turnieju Klubowych Mistrzostw Świata  odbywających się w Dausze, doznali kolejnej porażki. Tym razem pogromcą zespołu Al-Arabi okazał się zespół Paykan Teheran, który poradził sobie z rywalem bez straty seta.

W składzie ekipy Paykan dwóch graczy odegrało znaczącą rolę w zwycięstwie. Byli to rozgrywający Amir Hosseini i grający z nim po przekątnej, zdobywca czternastu punktów – Mohammad Kazem. Najlepiej punktującym po stronie Al-Arabii był Ahmed Abdelhay, który zdobył 13 punktów.

Trener gospodarzy od początku meczu zrezygnował z rozgrywającego Ahmeda Abdalla, desygnując do gry Samira Al Salami, który zdecydował się grać bardziej kombinacyjnie. Na drugiej przerwie technicznej zespoły dzielił tylko jeden punkt  (16:15). Set był bardzo zacięty, aż do ostatnich piłek. Decydujące o losie partii  akcje skończyli Kazem i Arash Kamalvand , doprowadzający tym samym swoja drużynę do zwycięstwa w pierwszej partii, 25:23.

Druga odsłona stała pod znakiem dużej koncentracji na stronie irańskiej. Rozgrywający Amir Hosseini grał kombinacyjnie i stworzył swoim kolegom dogodnych okazji do ataku. Kilka skutecznych bloków gości pozwoliło im dość wysoko prowadzić już na pierwszej przerwie technicznej (8:3). Duża ilość błędów w ataku zawodników Al-Arabii spowodowała, że chwilę później Payakan prowadził jeszcze wyżej (16:7). Dorobek punktowy gospodarzy zdołali nieco poprawić Jumah i Abdelhay, ale strata była zbyt duża i drugi set także padł łupem gości 25:19.

Trzecia odsłona to partia bez historii. Zawodnicy Al-Arabii zupełnie nie radzili sobie z obroną w polu i Payakan wygrał seta bardzo wysoko 25:14.

Paykan Teheran – Al-Arabi Dauha 3:0
(25:23, 25:19, 25:14)