Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ, gr. A: Zenit i Itas gromią rywali

KMŚ, gr. A: Zenit i Itas gromią rywali

x - [stare] Zenit Kazań (M)

W ostatnim swoim meczu grupowym Zenit Kazań rozgromił egipską drużynę Zamalek Kair 3:0. W takim samym stosunku włoski Itas Trentino pokonał portorykańskie Plataneros de Corozal. Tym samym obie zwycięskie ekipy awansowały do półfinałów.

Wysoki i agresywny blok Rosjan od początku był zmorą dla zawodników Zamalka. Zenit również doskonale serwował – na tyle dobrze, że z zagrywkami nie radzili sobie egipscy przyjmujący. Zawodnicy z Afryki nie popisali się również w statystykach. Najlepszy punktujący w drużynie Zenitu zdobył 19 punktów. W drużynie Zamalka najlepszy Saleh Youssef zaliczył tylko 6 punktowych oczek.

Zenit Kazań wszedł w mecz bardzo dobrze. Na boisku często widoczny był Clayton Stanley . Z dobrej strony pokazali się również rosyjscy blokujący. To właśnie oni zdobyli trzy punkty z rzędu i z prowadzeniem Zenitu 8:5 siatkarze zeszli na pierwszą przerwę techniczną. Zawodnicy z Egiptu po przerwie troszeczkę się otrząsnęli. Jedne z największych gwiazd, Mohamed Badawy i Saleh Fathy dobrze spisywali się na boisku. Nieraz przebili się przez doskonały dziś blok Rosjan. Jednak to Zenit wciąż przeważał i na drugiej przerwie technicznej było już 16:12. Szybkie ataki i bloki przede wszystkim Bogomolova dały Rosjan zwycięstwo 25:18.

Na początku drugiego seta ponownie o sobie dawał znać Stanley. Trener drużyny egipskiej szukając każdego możliwego wyjście zmienił pozycję Badawego z atakującego na przyjmującego. Zenit szybko osiągnął czteropunktową przewagę. Pomimo tego, że Zamalek poprawił swoją obronę, to ponownie Rosjanie schodzili na pierwszą przerwę techniczną zwycięscy. Stanley wciąż doskonale serwował, co dało jeszcze większą przewagę na drugiej przerwie technicznej (16:11). Doskonały blok Rosjan pomógł im zdobyć ostateczne w tym secie punkty i Zenit wygrał 25:13.

W trzecim secie Rosjanie wciąż bombardowali Egipcjan zagrywką, którzy wciąż popełniali błędy w przyjęciu. Zamalek nie mógł odnaleźć się na boisku. Konsekwencją tego była sześciopunktowa przewaga Kazania na pierwszej przerwie technicznej. Po regulaminowych trzydziestu sekundach niewiele się zmieniło, bo Zamalek zdobył… tylko dwa punkty. Ten mecz nie mógł się już zakończyć inaczej, niż pewnym zwycięstwem Zenitu. Rosjanie wygrali 25:11, a cały mecz 3:0.

Zenit Kazań – Zamalek Kair 3:0
(25:18, 25:13, 25:11)

Zenit: Ball (3), Apalikow (10), Bogomołow (7), Pantelejmonenko (8), Tietiuchin (7), Stanley (19), Wierbow (libero) oraz Czeremyszyn (4), Kulikowski, Garkuszenko i Babiczew

Zamalek: Youssef (6), Abouelhassan, Gabal (2), Badawy (6), Elshikh (3), Seifelnasr (1), Abdelaal (libero) oraz Selim, Afifi (4) i Haikal (3)

Ekipa Itasu BetClick Trentino w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata zmierzyła się z zespołem Plataneros de Corozal. Siatkarze z Italii nie mieli problemów z pokonaniem zespołu z Portoryko bez straty seta i awansem do półfinałów.

Pierwszy set pokazał możliwości w ataku włoskiej drużyny dysponującej Matejem Kazijskim i Osmany Juantoreną, a także odgrywającym sporą rolę w tej części meczu Vissotto. Corozal próbował przeciwstawić się faworytom z Italii, ale Włosi kontrolowali przebieg partii i spokojnie wygrali 25:18.

Drugą odsłonę również lepiej zaczęli siatkarze Trentino, głównie dzięki Andrei Sala i Emanuele Birarellimu, którzy nie pozwolili przebić się atakiem Portorykańczykom. Zawodnicy Corozalu mieli również spore kłopoty w przyjęciu, do czego przyczyniła się mocna zagrywka Itasu. Siatkarze Plataneros zdobyli w tej partii jedynie 13 punktów i było jasne, że trzeci set powinien być ostatnim.

W trzeciej partii włoski szkoleniowiec pozwolił zagrać zmiennikom. Mimo dzielnej walki, zawodnicy z Portoryko nie byli w stanie stawić czoła lepszym przeciwnikom i ugrali jedynie 19 oczek w tym secie. Włosi wygrali zasłużenie i bez większego wysiłku awansowali do półfinału.

Itas BetClick Trentino – Plataneros de Corozal 3:0
(25:18, 25:13, 25:19)

Itas: Kazijski, Birarelli, Juantorena, Żygadło, Vissotto, Sala, Bari (libero) oraz Sokołow i Herpe
Plataneros: Escalante, Menendez, Rivera V., McKinney, Morales, Octave, Rosario (libero) oraz Rolon, Rivera J. i Cruz