Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Życiowy rekord Mariusza Wlazłego

Życiowy rekord Mariusza Wlazłego

fot. archiwum

"Złota formuła", która obowiązuje na rozgrywanym w Katarze turnieju o Klubowy Puchar Świata, faworyzuje zawodników skocznych, dynamicznych i bardzo dobrze atakujących zza linii trzeciego metra. Między innymi takich właśnie jak Mariusz Wlazły.

Wracający po kontuzji kapitan PGE Skry Bełchatów i jeden z filarów reprezentacji Polski w meczu z Al-Arabi Doha nie grał długo, ale zdążył zaliczyć życiowy wynik.

Ooo, mam blok, skończyłem też 3 ataki na 3. Sto procent skuteczności, w życiu jeszcze takiej nie miałem – śmiał się gracz Skry, który słynie z potężnego wyskoku i dlatego nie miał wielkich problemów z przebiciem się przez blok katarskiej drużyny.

Wydaje się, że "złota formuła" jest stworzona dla takich graczy jak Mariusz Wlazły czy Bartosz Kurek, ale nawet im nie przypada ona do gustu. Reguła, która nakazuje wykonywać pierwszy atak po przyjęciu zagrywki zza linii trzeciego metra zdaniem niemal wszystkich trenerów i zawodników zabija siatkówkę.Z każdym dniem przekonuję się, że to nie ma sensu. Ale musimy grać według takich reguł i nie ma co narzekać. Trzeba się jakoś w tym odnaleźć – mówił trener Skry Jacek Nawrocki.

źródło: Przegląd Sportowy, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved