Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Winnik: AZS był, jest i będzie!

Wojciech Winnik: AZS był, jest i będzie!

fot. archiwum

Wojciech Winnik w pojedynku z Jadarem Radom po raz drugi z rzędu zdobył nagrodę MVP meczu. W ubiegły piątek dostał ją w Warszawie po wygranym spotkaniu z Politechniką. Dziś zdobył 23 punkty i razem z kolegami z drużyny cieszy się z bardzo cennego zwycięstwa.

Był to ciekawy mecz… Trochę nierówności po obu stronach, ale przede wszystkim zawzięta gra Olsztyna… Jak ocenisz to spotkanie?

Przede wszystkim bardzo cieszymy się z wygranej. Mecz dostarczył dużej dozy emocji. Rozgrywał się praktycznie na całym parkiecie, nie tylko na boisku. Czasem brakowało miejsca, żeby niektóre piłki obronić. Ogarnęła nas ogromna radość i spokój na trzy tygodnie, bo taki czas będziemy bez meczu. Będziemy trenować i myśleć tylko o tym, żeby wyleczyć drobne urazy i przygotować się do kolejnych spotkań.

AZS Olsztyn się odrodził?Myślę, że AZS nie musiał się odradzać. AZS był, jest i będzie. Fakt – początek nam nie wyszedł, ale ja bym się nie doszukiwał nie wiadomo czego, tego, że się podnieśliśmy. Cały czas walczyliśmy. Pierwsze spotkania nie wyszły może dlatego, że za bardzo chcieliśmy je wygrać. Może trochę przytłoczyła nas ta atmosfera wokół drużyny, oczekiwania kibiców. W poprzednim sezonie było tu wiele wielkich nazwisk. Ten sezon jest trochę odmienny, bo nie ma takich gwiazd w AZS. Na pewno mamy chęć udowodnienia tutaj wszystkim, że może nie jesteśmy tak klasowymi zawodnikami, jak ci poprzedni, ale również jesteśmy dobrzy i takimi, którzy potrafią walczyć, biegać, cieszyć się siatkówką. Tak, jak to dziś pokazaliśmy. Nam to sprawia przyjemność i oby tak dalej.

Szczególnie Ty pokazałeś dziś klasę, bo zdobyłeś drugą z rzędu nagrodę MVP…

Jest to indywidualna nagroda, która bardzo cieszy. Jest to taki dodatek do całości. Cieszę się, że ją dostałem, ale przede wszystkim cieszę się, że wygraliśmy.


*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved