Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Sensacyjny punkt Siatkarza w Jastrzębiu

PlusLiga: Sensacyjny punkt Siatkarza w Jastrzębiu

x - [stare] Siatkarz Wieluń (M)

Zawodnicy Siatkarza Wieluń byli od krok od pokonania Jastrzębskiego Węgla w jego własnej hali. Podopieczni Damiana Dacewicza prowadzili już 2:0, ale ostatecznie jastrzębianie wygrali całe spotkanie po tie-breaku i zainkasowali cenne dwa punkty do ligowej tabeli.

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy wygrali pierwszego seta. W drugim trener Roberto Santilli posłał na parkiet Azenhę, który od pierwszych piłek prezentował wysoką dyspozycję. Dobrze grał również Paweł Abramow, ale na nieźle dysponowanych w ataku gości to było trochę za mało. Pomimo heroicznej pogoni miejscowych, drużyna Siatkarza wygrała drugiego seta do 23. – Znów zaczęliśmy od zwycięstwa w pierwszej partii, tak jak to było w poprzednich meczach. W końcu udało nam się przełamać w drugim, ale później była już wyrównana walka – opowiadał kapitan przyjezdnych, Andrzej Stelmach.

Następne dwa sety padły już łupem Jastrzębskiego i o zwycięstwie w meczu miała przesądzić piąta partia. Goście mieli problemy z powstrzymaniem Azenhy i Abramowa. Ten drugi został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu, ale największe uznania należały się brazylijskiemu atakującemu. – W trudnych momentach zdobywał bardzo ważne punkty dla gospodarzy – chwalił zawodnika szkoleniowiec wielunian, Damian Dacewicz.

Tie-break nie pozostawił złudzeń. Od startu Jastrzębski Węgiel prowadził i kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i pokonał beniaminka PlusLigi. – Cieszymy się, że pokazaliśmy charakter i wróciliśmy do gry. Częściowo udało nam się zrehabilitować za ostatnie potknięcia – podsumował rozgrywający gospodarzy, Grzegorz Łomacz.

Jastrzębski Węgiel – Siatkarz Wieluń 3:2
(22:25, 23:25, 25:22, 25:19, 15:11)

Jastrzębski Węgiel: Łomacz (3), Abramow (20), Yudin (5), Czarnowski (9), Szczygieł (2), Hardy (8), Rusek (libero) oraz Nowik (9), Master (1), Pęcherz i Azenha (17)

Siatkarz: Sarnecki (23), Stelmach (1), Wołosz (12), Zajder (6), Kordysz (19), Nowak (8), Kryś (libero) oraz Lubiejewski (1), Matejczyk, Buniak i Błoński (3)